TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków - więcej ulic z kontraruchem rowerowym
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 24.06.2019 13:05:32
Zdj. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie

W Krakowie wprowadzono kontraruch rowerowy na dwóch nowych ulicach: Lekarskiej i Siemaszki. Tym samym stolica Małopolski ma już 250 ulic, po których rowerzyści mogą jeździć legalnie pod prąd.

W Krakowie wprowadzono kontraruch rowerowy na dwóch nowych ulicach: Lekarskiej i Siemaszki. Tym samym stolica Małopolski ma już 250 ulic, po których rowerzyści mogą jeździć legalnie pod prąd.

Kontraruch dla rowerzystów jest bardzo popularną formą organizacji ruchu w Europie. Polskie miasta coraz chętniej sięgają po to rozwiązanie. W zeszłym tygodniu w Krakowie wprowadzono kontraruch rowerowy na dwóch nowych ulicach: Lekarskiej i Siemaszki. Tym samym miasto ma już 250 ulic, które są dwukierunkowe dla rowerzystów i jednokierunkowe dla kierowców samochodów.

Kontraruch rowerowy

Kontraruch rowerowy to umożliwienie poruszania się rowerem w kierunku przeciwnym do ogólnej organizacji ruchu. W Unii Europejskiej taka organizacja ruchu jest powszechnie stosowana. W Belgii i Francji takie rozwiązania są wprowadzane obligatoryjnie. Również w Polsce kontraruch rowerowy zyskuje na popularności.

Wśród miast, które prowadziły takie rozwiązanie, prym wiedzie Radom, którego wszystkie ulice jednokierunkowe są dwukierunkowe dla rowerzystów. Miasto otrzymało za to nagrodę w Kongresie Transportu Publicznego. Autorem radomskiego projektu jest Sebastian Pawłowski, kanclerz Bractwa Rowerowego.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
kontraruch
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.