TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kraków zachęca: Dojeżdżaj do pracy rowerem!
InfoBike.pl - Opublikowano: 02.09.2019 09:30:42
Kraków zachęca: Dojeżdżaj do pracy rowerem!; fot. Fot. Monika Jagiełło / UM Kraków

Za nami kolejny miesiąc rowerowej kampanii dla pracowników krakowskich przedsiębiorstw i instytucji pn. "Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko".

Za nami kolejny miesiąc rowerowej kampanii dla pracowników krakowskich przedsiębiorstw i instytucji pn. "Rowerem do pracy, czyli dom, rower, praca…i tak w kółko" organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa.

Akcja ma zachęcać krakowskich i podkrakowskich pracowników do korzystania z rowerów podczas codziennych podróży do i z pracy, a w szczególności do rezygnacji z samochodów na rzecz ekologicznych jednośladów. W tegoroczną odsłonę kampanii zaangażowało się ponad 130 pracodawców. Po raz pierwszy w tym roku bierze w niej udział także Urząd Miasta Krakowa.

Lipiec okazał się rekordowym miesiącem – ponad 3 tys. osób podróżowało na rowerze do pracy pokonując w sumie ponad 530 tys. km. Średnia frekwencja dojazdów rowerowych, która jest najistotniejszym wskaźnikiem w kampanii, wyniosła ponad 60 proc.

W ciągu ostatnich miesięcy w akcję zaangażowali się także partnerzy, którzy przekazali atrakcyjne nagrody dla uczestników kampanii w postaci wejściówek, kuponów zniżkowych, karnetów itp.

Instytucje, które chciałyby zaangażować się w rowerową kampanię i wesprzeć upominkami rowerzystów proszone są o kontakt z p. Joanną Majdecką, pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa (e-mail: joanna.majdecka@um.krakow.pl, tel. 12 616 87 70).

Przypomnijmy, że jednym z elementów kampanii są edukacyjne spotkania dla pracowników poruszające kwestie sytuacji transportowej w Krakowie oraz bezpieczeństwa podróży na rowerze w mieście. Istnieje możliwość zorganizowania takiego spotkania także dla pracodawców niezaangażowanych w kampanię. Osoby zainteresowane spotkaniem proszone są o kontakt z p. Joanną Majdecką, pracownikiem Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa (e-mail: joanna.majdecka@um.krakow.pl, tel. 12 616 87 70


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
do pracy
Kraków
  • Krzysiek Basiak – 02.09.2019

    Przy ich obecnych cięciach w komunikacji, to chyba nic innego jak rower nie zostaje

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.