TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kręć kilometry po technologię – finał
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.10.2018 17:30:51
Zdj. Allegro All For Planet

Zakończyła się siódma edycja kampanii "Kręć Kilometry po technologię" organizowana przez Fundację Allegro All For Planet. Rowerzyści biorący w niej udział przejechali wspólnie ponad 75 mln km.

Zakończyła się siódma edycja kampanii "Kręć Kilometry po technologię" organizowana przez Fundację Allegro All For Planet. Rowerzyści biorący w niej udział przejechali wspólnie ponad 75 mln km.

W akcji wzięło udział 1108 miast i 217 128 rowerzystów. Wśród miast, które brały udział w kampanii, zwyciężyły:

  1. Gdańsk – 707 724 km

  2. Wałcz – 592 511 km

  3. Pabianice – 537 067 km

  4. Warszawa – 487 808 km

  5. Poznań – 420 535 km

Uczestnicy kampanii jeździli z aplikacją Kręć Kilometry lub innymi aplikacjami sportowymi, które mierzą ich rowerowe aktywności. Wskazali miasto, po którym poruszają się na rowerze i mieli szansę na zdobycie nagród rzeczowych. W ramach kampanii stworzono 2,5 tysiąca miejsc parkingowych, które służą rowerzystom w całej Polsce. Kolejne stojaki z samoobsługowymi stojakami serwisowymi pojawią się na ulicach pięciu miast, które wygrały tegoroczną edycję kampanii – czytamy na portalu Związku Miast Polskich.

- Tytuł najbardziej rowerowego miasta jest prestiżowy, ale Fundacja Allegro All For Planet od lat nagradza też rowerowymi stojakami, by wysiłek mieszkańców zamienić na coś trwałego - tłumaczy Krzysztof Śpiewek.

Podczas dotychczasowych edycji kampanii przeprowadzono gigantyczne badanie ankietowe. Ponad 25 tysięcy rowerzystów oceniło infrastrukturę rowerową w swoich miastach i zasugerowało potrzebne kierunki zmian.

- Kampania Kręć Kilometry po technologię to fantastyczne narzędzie integracji lokalnych społeczności, nie tylko organizacji rowerowych. To dodatkowa motywacja i identyfikacja ludzi z ich miejscem zamieszkania i świetna, bo niesamowicie pozytywna rywalizacja między miastami – mówi Joanna Nowaczyk – zastępca dyrektora Biura Związku Miast Polskich.

 


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kręć Kilometry
rywalizacja
kampania
Allegro
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.