TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Kukiz'15 ma pomysł na zielonogórską komunikację
- Opublikowano: 09.07.2018 13:51:10

Bilety na cały rok za 120, 60 zł i gęstsza sieć MZK

Jak informuje Gazeta Lubuska - przedstawiciele Kukiz'15 podkreślają, że komunikacja nie powinna być bezpłatna. Bo takie rozwiązanie oznaczałoby, że miasto musiałoby dołożyć do Miejskiego Zakładu Komunikacji jeszcze więcej pieniędzy. A te są potrzebne na wiele ważnych miejskich zadań. Ale proponują duże zniżki dla mieszkańców. Jakie?

- Bilet ZGranej Rodziny w wysokości 120 zł. Dzięki niemu cała rodzina mogłaby korzystać z MZK przez cały rok - podkreśla Olimpia Tomczyk - Iwko (kandydatka na prezydenta Zielonej Góry).

Jak dodaje Paweł Maciejewski - podobnie działałaby karta ZGrani Zielonogórzanie 50+ oraz Karta Młodych, które kosztowałyby 60 zł.

Ale to jeszcze nie wszystko. Kukiz'15 proponuje wprowadzenie Karty Zielonogórzanina, która byłaby adresowana do osób samotnych i rodzin bez dzieci.

Za darmo jeździliby autobusami MZK niepełnosprawni (bez względu na stopień niepełnosprawności) i osoby po 65. roku życia.

Zdaniem Olimpii Tomczyk-Iwko potrzebny jest dobry plan zagospodarowania przestrzennego. Dzięki niemu możliwe będzie zbudowanie gęstej sieci połączeń komunikacyjnych.

- Tanie bilety i dobrze skomunikowana sieć spowoduje, że wiele osób przesiądzie się z samochodów do autobusów. A to oznacza czystsze powietrze - uważa Sławomir Kowalski.

Paweł Maciejewski przeprowadził wstępną analizę. Dziś miasto do MZK dokłada około 20 mln zł, po wymianie taboru elektrycznego, koszty utrzymania się, a więc i dotacja się zmniejszy.

- Nikt to tej pory nie przeprowadził dokładnych analiz, ale można szacować, że dotacja miasta zmniejszy się o około 10 mln zł. Ze sprzedaży proponowanych przez nas biletów MZK zyska około 6 mln zł, do tego jeszcze dojdą pieniądze za bilety jednorazowe naszych gości. Wyjdzie więc, że MZK będzie się mogło samo finansować albo z niewielką dotacją miasta.WIĘCEJ
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
kampania
MZK Zielona Góra
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.