TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Legnicki Rower Miejski wrócił na ulice
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 26.07.2018 17:35:04
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

11 stacji i 98 rowerów wróciło na ulice Legnicy. 25 lipca Legnicki Rower Miejski wznowił działanie. Operatorem legnickiego systemu wypożyczalni jest firma Nextbike Polska, która w kwietniu podpisała umowę z miastem na trzy lata.

11 stacji i 98 rowerów wróciło na ulice Legnicy. 25 lipca Legnicki Rower Miejski wznowił działanie. Operatorem legnickiego systemu wypożyczalni jest firma Nextbike Polska, która w kwietniu podpisała umowę z miastem na trzy lata.

Nowością w nowym sezonie są tandemy. Podobnie jak w zeszłym sezonie będzie można również wypożyczać rowery dziecięce.

Umowa zakłada działalność wypożyczalni przez trzy sezony: od dnia uruchomienia do 30 listopada 2018 roku, od 1 kwietnia 2019 roku do 30 listopda 2019 roku oraz od 1 kwietnia 2020 roku do 30 listopada 2020 roku. W ramach umowy Legnica zapłaci Nextbike Polska 2.275.555,35 zł brutto.

Wypożyczalnia zostanie uruchomiona w dwóch etapach:

  • I etap: w terminie do 90 dni od zawarcia umowy oddanych zostanie do użytku 11 stacji i 98 rowerów,
  • II etap: do 1 kwietnia 2019 roku zostaną uruchomione dodatkowe 3 stacje i 24 rowery.

"To już trzeci sezon Legnickiego Roweru Miejskiego, który staje się dumą całego regionu. W Zagłębiu Miedziowym nie ma drugiego miasta, które realizuje i finansuje tę jakże ważną społeczną misję  rekreacji i ekoedukacji mieszkańców. Nowoczesne miasta muszą dziś inwestować w taką infrastrukturę. To po prostu leży w gestii miast przyszłości" – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

"Nie zmieniamy zasad korzystania z Legnickiego Roweru Miejskiego. Cennik, zasady wypożyczania pozostają bez zmian. Więcej za to będzie stacji i rowerów, pojawią się tandemy, które będą niewątpliwą atrakcją" – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik Nextbike Polska, operatora LRM. "Umowa z miastem została podpisana na trzy lata. Oznacza to, że w 2019 i 2020 roku sezon rozpocznie się już 1 kwietnia."

Stacje Legnickiego Roweru Miejskiego: Pl. Słowiański, Pl. Wilsona, Piłsudskiego/Horyzontalna, Piłsudskiego/Rondo Niepodległości, Złotoryjska/Sejmowa, Jaworzyńska (SP 10), Dworcowa (Dworzec kolejowy), Moniuszki/Zesłańców Sybiru, Rzeczypospolitej/Okrężna, Nowodworska/Jaworzyńska I Iwaszkiewicza (szpital). Rowery dziecięce dostępne będą na stacji Pl. Wilsona.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Legnica
Legnicki Rower Miejski
Nextbike Polska
wypożyczalnia rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.