TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódzki Rower Publiczny jest coraz większy
INFOBIKE.PL, NEXBIKE POLSKA - Opublikowano: 22.11.2017 19:46:23
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

System wypożyczalni rowerów w Łodzi jest drugim co do wielkości w Polsce. Drugi sezon Łódzkiego Roweru Publicznego to ponad 1,3 miliona wypożyczeń, 27 tysięcy nowych użytkowników, 47 nowych stacji i 480 nowych rowerów.

System wypożyczalni rowerów w Łodzi jest drugim co do wielkości w Polsce. Drugi sezon Łódzkiego Roweru Publicznego to ponad 1,3 miliona wypożyczeń, 27 tysięcy nowych użytkowników, 47 nowych stacji i 480 nowych rowerów.

ŁRP składa się z 148 stacji i 1490 rowerów. Łącznie w systemie zarejestrowanych jest ponad 90 tysięcy osób.

"Łódzki Rower Publiczny jest drugim co do wielkości systemem Nextbike w Polsce po warszawskim Veturilo. Widać to w liczbie wypożyczeń. 1,3 miliona to wynik, o którym wiele miast może tylko pomarzyć" – tłumaczy Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora systemu. "W tym roku dzięki decyzji władz miasta system został rozbudowany o 47 stacji i 470 rowerów, udostępniliśmy też dodatkowo 10 rowerów familijnych typu cargo, którymi można przewozić najmłodszych."

Najlepszym miesiącem pod względem liczby wypożyczeń był maj, kiedy przez 31 dni z rowerów skorzystano 194 820 razy. Przez cały miesiąc rowery w Łodzi wypożyczano średnio co 13 sekund! Przez cały sezon najchętniej był wypożyczany rower o numerze 89 669. Skorzystano z niego aż 1 742 razy! Dużą popularnością cieszyło się również 10 rowerów familijnych. Od września mieszkańcy Łodzi skorzystali z nich 1 086 razy.

Najwięcej nowych użytkowników zarejestrowało się bezpośrednio po rozbudowie systemu, w sierpniu. W ciągu jednego miesiąca przybyło ponad 5400 nowych użytkowników, dwa razy więcej niż w lipcu i najwięcej od wiosny ubiegłego roku. "To dzięki rozbudowie o nowe stacje, które powstały m.in. na Bałutach, Widzewie, Polesiu i Górnej, Łódzki Rower Publiczny stał się dostępny i użyteczny na co dzień dla kolejnych tysięcy mieszkańców Łodzi" – mówi Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu.

Najpopularniejszą stacją wypożyczeń w tym roku była stacja "Zachodnia – Manufaktura", a najpopularniejszą nową stacją spośród uruchomionych w sierpniu była stacja "Dworzec Łódź Fabryczna – ul. POW". "W ubiegłym roku uruchomiliśmy stacje rowerowe przede wszystkim w Śródmieściu. W tym roku system rozbudowywany został o stacje położone na osiedlach i w bardziej oddalonych punktach. Uzupełniają one system, sprawiają, że staje się bardziej użyteczny dla mieszkańców. Jeżeli wdrażać system rowerów publicznych wieloetapowo, to właśnie w ten sposób" – mówi Tomasz Wojtkiewicz.

To nie koniec rozbudowy systemu rowerowego w Łodzi. Na wiosnę na terenie miasta zostanie uruchomionych 5 stacji rowerowych sponsorowanych przez PKN Orlen. Tym samym liczba stacji sponsorskich w mieście wzrośnie do sześciu (w tej chwili działa jedna – Stacja Portowa przy centrum handlowym Port Łódź).

Średni czas jednego wypożyczenia w tym sezonie to 14 minut i 4 sekundy. Wśród użytkowników przeważają mężczyźni, których jest 54%.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Łódzki Rower Publiczny
Nextbike Polska
wypożyczalnia rowerów
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.