TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódzki Rower Publiczny zakończył sezon - 1,7 mln wypożyczeń
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 01.12.2018 12:18:03
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

W nocy z piątku na sobotę zakończył trzeci już sezon Łódzkiego Roweru Publicznego. W ciągu kilku miesięcy łodzianie skorzystali z tych miejskich jednośladów ponad 1,7 mln razy. Łódzkie Rowery Publiczne powrócą na ulice 1 marca 2019 r.

W nocy z piątku na sobotę zakończył trzeci już sezon Łódzkiego Roweru Publicznego. W ciągu kilku miesięcy łodzianie skorzystali z tych miejskich jednośladów ponad 1,7 mln razy. Łódzkie Rowery Publiczne powrócą na ulice 1 marca 2019 r.

Zdaniem Roberta Lecha, prezesa Nextbike Polska – operatora Łódzkiego Roweru Publicznego (ŁRP) – ponad 1,7 miliona wypożyczeń to doskonały wynik. Rosnąca popularność ŁRP to efekt ubiegłorocznej rozbudowy systemu o 47 stacji oraz uruchomienia kolejnych stacji we współpracy z partnerami prywatnymi. Łódzkie rowery publiczne można już wypożyczać w 156 miejscach.

"Już ubiegłoroczna rozbudowa była krokiem w dobrym kierunku. W tym sezonie udało nam się pozyskać kolejnych partnerów biznesowych, dzięki którym uruchomiliśmy nowe stacje rowerowe. Korzystają na tym zarówno klienci i pracownicy współpracujących z nami firm, jak i okoliczni mieszkańcy. Efekty widać jak na dłoni" – mówi Lech.

Z rosnącej liczby wypożyczeń, zadowolony jest zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi Maciej Sobieraj. Według niego rower publiczny się sprawdził. Zapowiedział, że w przyszłym roku miasto będzie ogłaszać przetarg na jeszcze większy system z ponad 200 stacjami, który ma być uruchomiony w 2020 roku.

O północy z piątku na sobotę system wypożyczania rowerów został wyłączony. Jednoślady trafią do magazynu, a stacje zostaną zabezpieczone. Łódzkie Rowery Publiczne powrócą na ulice 1 marca 2019 r.

Jak informuje łódzki magistrat, przez całą zimę w Łodzi i dziewięciu miastach regionu będzie można jeszcze korzystać z rowerów Wojewódzkiego Roweru Publicznego (WRP). W Łodzi można je wypożyczyć w 14 miejscach. WRP nie jest jednak kompatybilny z ŁRP. Aby z niego skorzystać, należy się zarejestrować na stronie internetowej lub w aplikacji Rowerowe Łódzkie. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
Łódzki Rower Publiczny
Nextbike
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.