TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łódzkie wypożyczalnie rowerów będą niekompatybilne
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.10.2018 16:48:02
Łódzkie wypożyczalnie rowerów będą niekompatybilne

W listopadzie w Łodzi będzie można korzystać z dwóch niezależnych wypożyczalni rowerów. To z jednej strony dobra informacja, ale z drugiej nie, ponieważ systemy będą niekompatybilne.

W listopadzie w Łodzi będzie można korzystać z dwóch niezależnych wypożyczalni rowerów. To z jednej strony dobra informacja, ale z drugiej nie, ponieważ systemy będą niekompatybilne.

Rowerowe Łódzkie na początku listopada stanie się drugą działającą w Łodzi wypożyczalnią rowerów – obok Łódzkiego Roweru Miejskiego. 14 nowych stacji systemu Rowerowe Łódzkie będzie jednak niekompatybilne z systemem Łódzki Rower Miejski pomimo tego, że oba systemy obsługuje firma Nextbike Polska. Jednak ŁRM to system trzeciej generacji, a RŁ czwartej.

Jak informuje Dziennik Łódzki, zdaniem Nextbike systemy można było połączyć, ale to wymagało dodatkowych pieniędzy. Urząd Marszałkowski wyjaśnia, że w przetargu nie dało się zapisać kompatybilności systemów ponieważ byłoby to zakłócenie konkurencji i preferowanie jednego wykonawcy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łódź
wypożyczalnie rowerów
Nextbike
  • Tomek Pieńkowski – 15.10.2018

    A dlaczego miałyby być "kompatybilne"?

  • Dawid Kajzer – 15.10.2018

    Och, jak mi przykro, Nextbike udławił się własnym sukcesem przez naprawdę słabą konserwację rowerów, a teraz jeszcze konkurencja miałaby się podpinać pod ich system. Wielkie niedoczekanie! :V

  • Krzysztof Ciejka – 15.10.2018

    W takim razie stacje w mieście Łódź powinny być przeniesione pod Łódź.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.