TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łomża - pilotażowa wypożyczalnia rowerów ruszy w maju
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 23.03.2018 11:34:26
Zdj. Urząd Miejski w Łomży

1 maja ruszy pilotażowo Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR. System będzie składał się z 13 stacji. 22 marca miasto podpisało umowę z firmą BikeU, która będzie operatorem systemu, oraz partycypującymi w projekcie firmami.

1 maja ruszy pilotażowo Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR. System będzie składał się z 13 stacji. 22 marca miasto podpisało umowę z firmą BikeU, która będzie operatorem systemu, oraz partycypującymi w projekcie firmami.

- Niezmiernie się cieszę, że Łomża dołączyła do miast posiadających system rowerów miejskich. Cieszą się one ogromną popularnością na całym świecie. Są alternatywnym źródłem transportu pozwalającym na szybkie poruszanie się po mieście, a także uzupełnieniem komunikacji miejskiej. Mam nadzieję, że jednoślady przyczynią się zarówno do mniejszych korków jak i lepszej jakości powietrza – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

W projekcie uczestniczy kilkunastu lokalnych przedsiębiorców. O wyjątkowości takiej współpracy mówił Andrzej Garlicki – zastępca prezydenta. - To pokazuje ile znaczą przedsiębiorcy w życiu nie tylko gospodarczym, ale i społecznym – dodaje Garlicki.

Sezon Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej ŁoKeR rozpocznie się 1 maja, a zakończy 31 października tego roku. Jak informuje Urząd Miejski w Łomży system będzie liczył najprawdopodobniej 13 stacji rozmieszczonych w strategicznych punktach miasta. Na każdej z nich do dyspozycji będzie 7-8 rowerów.

Bezpłatny pierwszy kwadrans

Pierwsze 15 minut korzystania z rowerów ŁoKeRa będzie bezpłatne. Od 15 minuty do godziny trzeba będzie zapłacić złotówkę.

- Rower będzie można wypożyczyć i oddać w dowolnej ze stacji. Aby skorzystać z usługi najpierw trzeba zarejestrować się do systemu i zapłacić 19 zł – mówi Marcin Jeż, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju BikeU.

Współpraca wielu firm

15 firm, które weszło do projektu, będzie sponsorami siedmiu dodatkowych stacji. Do tej piętnastki najprawdopodobniej dołączą kolejne trzy firmy. Również miasto partycypuje w kosztach projektu. Na wypożyczalnie ma wyłożyć około 160 tys. zł na trzy stacje.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łomża
Łomżyńska Komunikacja Rowerowa ŁoKeR
BikeU
wypożyczalnia rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.