TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Łomżyński Rower Miejski niedługo kończy sezon
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 07.10.2019 20:17:25
Zdj. UM Łomża

1 listopada zakończy się sezon Łomżyńskiego Roweru Miejskiego. Do końca września z systemu skorzystano ponad 25 tys. razy. Miasto chce rozwijać wypożyczalnię i stara się o pieniądze z programu PRO.

1 listopada zakończy się sezon Łomżyńskiego Roweru Miejskiego. Do końca września z systemu skorzystano ponad 25 tys. razy. Miasto chce rozwijać wypożyczalnię i stara się o pieniądze z programu PRO.

Projekt do RPO

Łomża złożyła wniosek o dofinansowanie projektu "Zrównoważona mobilność miejska w Łomży", który obejmuje m.in. zakup 11 autobusów zasilanych gazem ziemnym CNG, 2 autobusów elektrycznych, budowę centrum przesiadkowo – komunikacyjnego, dróg rowerowych i budowę systemu roweru publicznego. Wniosek złożono pod koniec kwietnia. Decyzja o przyznaniu dofinansowania może zostać wydana jeszcze w październiku.

Jeśli miasto pozyska pieniądze, zbuduje wypożyczalnię, która będzie składała się z 15 stacji, 100 rowerów tradycyjnych oraz 30 elektrycznych z licencją na użytkowanie oprogramowania.

Statystyki ŁoKeRa

Tegoroczny sezon ŁoKeRa rozpoczął się 26 kwietnia i potrwa do 1 listopada. Wg informacji Urzędy Miejskiego w Łomży, do końca września w systemie zarejestrowało się 3414 użytkowników, którzy rowery wypożyczali 25.539 razy, którzy na rowerach spędzili łącznie 10.673 minuty.

Średnio jedno wypożyczenie trwało około 25 minut. Z ŁoKeR-ów częściej korzystają mężczyźni (61,1 proc.) niż kobiety (38,9 proc.). Największą popularnością użytkowników cieszą się stacje zlokalizowane przy Galerii Łomża (2933 wypożyczeń i 2788 zwrotów), Orliku przy ul. Katyńskiej (2845 wypożyczeń i 2642 zwroty) oraz Alei Park (2361 wypożyczeń i 2402 zwroty). Na 15 stacjach znajduje się łącznie 100 rowerów, w tym po jednym typu tandem i cargo.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Łomża
ŁoKeR
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.