TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Lublin z Zimowym Dniem Dojeżdżania Rowerem do Pracy
InfoBike.pl - Opublikowano: 05.02.2019 11:30:38
Lublin z Zimowym Dniem Dojeżdżania Rowerem do Pracy

Kolejny rok lubelscy rowerzyści organizują lokalne obchody Zimowego Dnia Dojeżdżania Rowerem do Pracy. Wydarzenie to obchodzone jest 8 lutego na całym świecie i ma na celu promocję ruchu rowerowego.

Kolejny rok lubelscy rowerzyści organizują lokalne obchody Zimowego Dnia Dojeżdżania Rowerem do Pracy. Wydarzenie to obchodzone jest 8 lutego na całym świecie i ma na celu promocję ruchu rowerowego.

Jest to świetna okazją by przekonać się, że nawet zimą można poruszać się rowerem. W obiegowej opinii jazda rowerem w zimie jest trudna lub wręcz niemożliwa. Wystarczy spróbować by przekonać się, że zima i rower to dobre połączenie.

W ramach obchodów Zimowego Dnia Dojeżdżania Rowerem do Pracy 8 lutego między godziną 6:45 a 7:45 będzie można spotkać na Moście Kultury wolontariuszy, którzy będą częstować rowerzystów słodkościami oraz gorącą kawą i herbatą.

W 2018 roku w trakcie wydarzenia przez Most Kultury przejechało kilkudziesięciu rowerzystów!

Akcję wspierają lubelskie serwisy, które zimowym rowerzystom oferują zniżki na usługi serwisowe. Między 8 a 17 lutego na hasło "Zimowy Dzień Dojeżdżania do Pracy":

  • Bike Boys Sklep i serwis rowerowy (ul. Willowa 42A) oferuje 20% zniżki na serwis,

  • Naprawa i serwis rowerów A. Stanowski (ul. Herbowa 15B) oferuje 15% zniżki na serwis.

Gotowy na zimę

I kilka słów, jak przygotować się do jazdy zimą na rowerze. Zimową jazdę na rowerze warto zacząć, gdy na drogach panują dobre
warunki - jest sucho, główne trasy są przejezdne i odśnieżone, a temperatura nie jest zbyt mroźna. W takich warunkach różnica między zimowym a letnim jeżdżeniem sprowadza się głównie do różnicy w ubiorze. Unikniemy też zastanawiania się czy mój rower zerdzewieje od soli używanej do odśnieżania.

Jak się ubrać? Nie ubierajmy się zbyt ciepło, bo jazda na rowerze szybko rozgrzewa. Warto pamiętać o zasadzie ubierania się na cebulkę, wtedy możemy łatwo regulować jak będzie nam ciepło. Kwestia sposobu ubrania jest bardzo indywidualna, dlatego każdy musi wypracować swój styl. Obowiązkowo musimy osłonić ręce, stopy i głowę - są to części ciała, które najszybciej są narażone na wychłodzenie. Pamiętajmy, że w wielu miejscach, szczególnie na drogach rowerowych, zalega piasek, który może być śliski nawet, gdy jest sucho. Rower musi być sprawny technicznie (jak zawsze).

Zimą szybciej robi się ciemniej, więc obowiązkowo zabierajmy ze sobą oświetlenie. Przed wyruszeniem warto jeszcze sprawdzić ciśnienie w oponach. Zimą może być w dolnej granicy, co zwiększy naszą przyczepność. Jeśli nie lubimy siadać na zimnym siodełku warto zainwestować, np. w żelową nakładkę na siodełko. Jeśli będziemy nosić ją ze sobą siodełko zawsze będzie ciepłe;-)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Lublin
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.