TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Małopolskie porozumienie na rzecz Velo
InfoBike.pl - Opublikowano: 05.02.2019 15:30:13
Małopolskie porozumienie na rzecz Velo

VeloMałopolska to flagowy program województwa małopolskiego, zakładający budowę 1000 km tras rowerowych na terenie całego regionu.

VeloMałopolska to flagowy program województwa małopolskiego, zakładający budowę 1000 km tras rowerowych na terenie całego regionu.

W lutym miało miejsce pierwsze spotkanie na temat inwestycji VeloMalopolska, a także inwestycji drogowych realizowanych na terenie południowej części regionu. W spotkaniu wzięli udział Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Łukasz Smółka, wicemarszałek Małopolski, parlamentarzyści, radni województwa małopolskiego i przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.

Przede wszystkim rozmawiano o budowie tras rowerowych EuroVelo11 i VeloDunajec w Krościenku nad Dunajcem.

Kolejne trasy

Jeszcze w tym roku, jak zapowiedziała Marta Maj, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich zostaną oddane do użytku trasy od Zabrzeża do Starego Sącza o długości 25 km, ponad 6 km trasa z Barcic do Starego Sącza, a także trasa polsko-słowacka Muszyna – Piwniczna o długości 28 km.

VeloMałopolska

Przypomnijmy, że program VeloMałopolska jest jednym, z największych w Polsce. Zakłada on budowę prawie 1000 km dobrze oznakowanych ścieżek, które połączą najciekawsze turystycznie i przyrodniczo miejsca w regionie. Już teraz do dyspozycji miłośników dwóch kółek jest ponad 200 km asfaltowych tras spełniających najwyższe europejskie standardy.

Planowany termin zakończenia projektu to 2020 r. Jednak już teraz do dyspozycji miłośników dwóch kołek zostało oddanych ponad 300 km tras o najwyższym europejskim standardzie.

Generalnie projekt zakłada budowę ośmiu tras rowerowych:

  • Wiślana Trasa Rowerowa – WTR

  • VeloDunajec

  • VeloMetropolis (małopolski odcinek trasy EuroVelo 4)

  • VeloNatura (małopolski odcinek trasy EuroVelo 11)

  • VeloSkawa

  • VeloRaba

  • VeloPrądnik

  • VeloRudawaSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
droga
Małopolska
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.