TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MEVO - milion wypożyczeń w trzy miesiące
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 03.07.2019 16:03:01
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

MEVO działa terenie 14 gmin Obszaru Metropolitalnego od ponad trzech miesięcy. W tym czasie rowery były wypożyczane ponad milion razy, a rowerzyści przejechali łącznie ponad trzy miliony kilometrów.

MEVO działa terenie 14 gmin Obszaru Metropolitalnego od ponad trzech miesięcy. W tym czasie rowery były wypożyczane ponad milion razy, a rowerzyści przejechali łącznie ponad trzy miliony kilometrów.

Milion wypożyczeń, trzy miliony kilometrów

Jak wypadają statystyki MEVO po trzech miesiącach użytkowania? Od marca w systemie zarejestrowało się blisko 120 tys. użytkowników. 30 czerwca liczba wypożyczeń przekroczyła milion, co przełożyło się na przejechanie ponad trzech milionów kilometrów.

Rower IV generacji, Mevo, uruchomiony na terenie Obszaru Metropolitalnego działa już od ponad 3 miesięcy. W tym czasie zebrano dane, pokazujące, jak użytkowany jest system.

Krótkie trasy pokonywane rani i popołudniu

Ze statystyk wynika, że użytkownicy MEVO pokonują na rowerach krótkie trasy głównie rano i popołudniu. Średni czas jednego wypożyczenia to blisko 24 minuty.

Do najpopularniejszych dni tygodnia należą środa i poniedziałek w godzinach porannych między 7:00 a 8:00 i popołudniowych między godziną 15:00 a 17:00. Aktywność w weekendy jest niewiele mniejsza. Do najczęściej używanych stacji należą Galeria Bałtycka, Bulwar Gdynia, molo Sopot oraz molo Brzeźno. Rowery też wypożyczamy i zwracamy chętnie na stacjach przy gdańskim centrum biznesowym OBC, oraz obok Politechniki Gdańskiej – podane Nextbike, operator systemu.

Według danych Nextbike Polska wśród zarejestrowanych użytkowników Mevo jest aż 57 proc. panów. Statystyczny miejski rowerzysta to 29-letni mężczyzna, który korzysta z Mevo głównie od poniedziałku do piątku, na krótkich, 24-minutowych trasach. Dwie najaktywniejsze grupy wiekowe to 19-25 oraz 25-35 lat.

Do pracy i do domu

Choć większość wypożyczeń wypada w godzinach porannego i popołudniowego szczytu, rowery MEVO są wykorzystywane również w nocy między piątkiem a sobotą oraz sobotą i niedzielą. Jak podaje Nextbike użytkownikami są głównie ludzie młodzi, w grupie wiekowej 19 do 25 lat. Interesujący jest też udział osób w wieku ponad 56 lat – jak pokazują dane korzystają one z rowerów równie chętnie co inne grupy wiekowe, chociaż najczęściej wypożyczają rowery w weekendy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MEVO
rower miejski
Nextbike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.