TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad e-hulajnogami
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 19.02.2019 16:30:27
Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad e-hulajnogami

Szef KPRM Michał Dworczyk pytany w radiu RMF FM o hulajnogi elektryczne, odpowiedział, że Ministerstwie Infrastruktury przygotowuje odpowiednie przepisy w tym zakresie.

Szef KPRM Michał Dworczyk pytany w radiu RMF FM o hulajnogi elektryczne, odpowiedział, że Ministerstwie Infrastruktury przygotowuje odpowiednie przepisy w tym zakresie.

Elektryczne hulajnogi można wynająć za pomocą aplikacji m.in. w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Dworczyk powiedział, że z jednej strony hulajnogi te ułatwiają przemieszczanie się, ale z drugiej strony zasady korzystania z nich powinny być tak uregulowane, żeby nie stwarzały żadnych zagrożeń.

-"Dlatego według mojej wiedzy w tej chwili toczą się prace nad projektem legislacyjnym w Ministerstwie Infrastruktury" - powiedział Dworczyk.

Dopytywany, kiedy będzie taka ustawa, odsyłał do ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

-"Ja uważam, że do końca tej kadencji będzie uchwalona ustawa, która to ureguluje (m.in. zasady korzystania z hulajnóg elektrycznych)" - powiedział Dworczyk.

W Polsce od października 2018 r. - we Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie - dostępne są e-hulajnogi firmy Lime. Po zakończeniu przejazdu hulajnogę można zostawić w dowolnym miejscu, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Jednak w ostatnich dniach drogowcy usunęli ze stołecznych ulic ponad 85 hulajnóg. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
hulajnoga
ustawa
MI
 • Kamil Janos – 19.02.2019

  Niższej ceny

 • Sebbastian Pioro – 19.02.2019

  Mogli by popracować nad przepisami dotyczącymi wszelkich pojazdów elektrycznych w tym wózków inwalidzkich oraz zwykłych elektrycznych wózków np wynajmowanychw miejscowościach turystycznych...

 • Karol Kiljańczyk – 19.02.2019

  A kiedy ustawa o elektrycznych deskorolkach????????????

 • Sebastian Romańczuk – 19.02.2019

  Bo w Polsce niema innych problemów takich jak wysokie podatki ,tony ustaw , regulacji i przepisów ,kilka bilionów długu. Trzeba się koniecznie zająć elektrycznymi hulajnogami.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.