TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Gniezno z bezpłatną komunikacją miejską. Na wakacje
NASZEMIASTO.PL - Opublikowano: 05.07.2017 12:59:45

Jak informuje portal NaszeMiasto.pl-Gniezno - wzorem roku ubiegłego, w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia we wszystkie soboty i niedziele zwalnia się z opłaty za przejazd wszystkich pasażerów korzystających z usług komunikacji miejskiej w Gnieźnie.

Celem wakacyjnej akcji MPK jest ożywienie centrum miasta latem kosztem ograniczenia korzystania z samochodów prywatnych. Już po raz drugi Miasto Gniezno wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym rozpoczyna wakacyjną akcję - darmowe przejazdy w weekendy.

-"Propozycja zapewnia wszystkim pasażerom bezpłatny przejazd we wszystkie soboty i niedziele od 1 lipca do 31 sierpnia - informuje Piotr Stasiak, prezes MPK Gniezno. -Zmiana ta ma przyczynić się do ożywienia centrum miastaoraz do umożliwienia wszystkim mieszkańcom Gniezna i przyjezdnym udziału w licznych wydarzeniach kulturalnych podczas trwającego przez cały okres letni Królewskiego Festiwalu Artystycznego - twierdzi Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

Zaproponowane rozwiązanie ma na celu promować komunikację miejska i może skłonić do zmiany nawyków komunikacyjnych, czyli ograniczenia korzystania z samochodów prywatnych. Dodajmy, iż koszt zamysłu to około 200 tys. zł.


WIĘCEJ
Sprawdź też:
MPK Gniezno
BKM

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.