TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

MPK Radom bierze w leasing 6 nowych autobusów!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.03.2018 09:00:27
MPK Radom bierze w leasing 6 nowych autobusów!

Radomskie MPK pozyska pierwsze od kilku lat nowe autobusy. Spółka chce wziąć w dziesięcioletni leasing operacyjny 6 nowych fabrycznie pojazdów przegubowych.

Radomskie Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji pozyska pierwsze od kilku lat nowe autobusy. Spółka chce wziąć w dziesięcioletni leasing operacyjny 6 nowych fabrycznie pojazdów przegubowych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowe przegubowce pojawią się w Radomiu jeszcze w tym roku.

Radomskie MPK chce formie leasingu operacyjnego pozyskać 6 autobusów przegubowych. Ich spłata potrwa 10 lat. Fabrycznie nowe pojazdy mają posiadać nadwozia o długości 17,5 – 18,75 m, szerokości do 2,55 m i wysokości do 3,25 m. Będą całkowicie niskopodłogowe Muszą umożliwiać podróż przynajmniej 140 pasażerom, w tym nie mniej niż 35 na miejscach siedzących. Dostęp na pokład ma być zapewniony przez cztery wejścia w układzie 2-2-2-2, każde o prześwicie min. 1200 mm.

Autobusy będą napędzane silnikami diesla, spełniającymi normę Euro 6. Jednostki muszą być nie słabsze niż 210 kW. Zostaną one zblokowane z automatycznymi, przynajmniej czterobiegowymi skrzyniami biegów.
MPK na razie nie zdradza ile chce przeznaczyć na leasing nowych przegubowców. Wiadomo natomiast, że mają one trafić do Radomia w dwóch transzach. Pierwsze dwa autobusy mają zostać dostarczone w ciągu 170 dni od podpisania umowy. Pozostałe cztery przyjadą do przewoźnika maksymalnie 20 dni później.

Na omówienie SIWZ mamy jeszcze czas, więc przechodzimy do warunków formalnych postępowania. Minimum w zakresie zdolności finansowej oferenta to min. 5 mln PLN. Warunek doświadczenia radomska spółka uzna za spełniony, jeżeli udowodni się jej zrealizowanie w ciągu ostatnich 3 lat dostawy min. 6 autobusów przegubowych oferowanego typu. Do kompletu wadium, które w tym postępowaniu wynosi 250 000 PLN.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 14 kwietnia. Otrzymane propozycje MPK oceni na podstawie trzech kryteriów. Cena to 60%. Do 25% punktów można wywalczyć w ocenie technicznej. Pozostałe 15% można zdobyć w przypadku, jeśli marża oferty wynosi maksymalnie 2% jej wartości netto.

Termin dostawy może rodzić problem z pozyskaniem ofert przez radomskie MPK. Z drugiej jednak strony jest cień szansy, gdyż mieliśmy ostatnio chwilowe przełamanie i niektórzy producenci wyrażali gotowość realizacji dostaw w ciągu ok. pół roku od złożenia zamówienia. Czy tak będzie w Radomiu?

Warto jeszcze podkreślić, że będą to pierwsze od lat nowe autobusy, które radomski przewoźnik pozyska samodzielnie. Ostatni raz miało to miejsce w 2010 roku, kiedy to spółka kupiła dwanaście Solarisów Urbino 12 CNG. Z kolei cztery lata później miasto przekazało MPK w użytkowanie osiem Solarisów Urbino 18, również z napędem gazowym. Później przewoźnik posiłkował się wyłącznie pozyskiwaniem używanych pojazdów, głównie marki MAN. Było to m.in. 19 Lion'sów City G, które wcześniej jeździły po Warszawie, oraz 25 standardowych "lwów", które ściągnięto z Oslo.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
MPK Radom
wynajem
leasing
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.