TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Mysłowice z pierwszymi metropolitalnymi e-rowerami
InfoBike.pl - Opublikowano: 28.10.2019 15:30:16
Mysłowice z pierwszymi metropolitarnymi e-rowerami; fot. UM Mysłowice

Urząd Miasta Mysłowice otrzymał pierwszy z 8 rowerów przekazanych przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

25 października do Mysłowic trafił właśnie pierwszy z 8 rowerów ze wspomaganiem elektrycznym przekazanych przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię, która zakupiła łącznie 230 takich rowerów.

Zostaną one przekazane urzędnikom miast i gmin członkowskich, policji i straży miejskiej w ramach programu "Rowerem lub na kole", realizowanego przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

Program "Rowerem lub na kole" ma za zadanie promować zrównoważoną mobilność miejską i uświadamiać, że rower to idealny środek transportu także w podróżach służbowych, szczególnie na krótszych dystansach. Rower ze wspomaganiem elektrycznym może okazać się idealnym rozwiązaniem w dobie ciągłego wzrostu ilości samochodów na naszych ulicach, a przy tym rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym.

Osiem rowerów, które trafi do Mysłowic posiada aluminiową ramę, antyprzebiciowe opony 28" oraz tarczowe hamulce. Rower waży 27 kg, ale dzięki umieszczonemu centralnie 250W silnikowi i litowo-jonowej baterii, na jednym ładowaniu można przejechać minimum 80 kilometrów. Prędkość maksymalna to 25 km/h. Rower wyposażony jest w niezbędne akcesoria oraz sakwy, w których urzędnicy i pozostali użytkownicy mogą przewozić na przykład potrzebne w terenie dokumenty.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Mysłowice
GZM
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.