TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na 33 ulicach Sopotu będzie kontraruch rowerowy
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 04.02.2019 08:38:58
Zdj. Kontraruch rowerowy w Radomiu/Paweł Błach

Ulice Sopotu będą przyjaźniejsze dla rowerzystów. Wiosną na 33 ulicach dolnego Sopotu rozpoczną się prace nad wprowadzeniem kontraruchu rowerowego.

Ulice Sopotu będą przyjaźniejsze dla rowerzystów. Wiosną na 33 ulicach dolnego Sopotu rozpoczną się prace nad wprowadzeniem kontraruchu rowerowego.

Dzięki zmianom rowerzyści będą mogli poruszać się w obie strony ulicami, które są jednokierunkowe dla kierowców samochodów. Takie rozwiązania są od lat z powodzeniem stosowane w wielu miastach w Polsce i na świecie.

Dolny Sopot zyska kontraruch rowerowy kilka lat po pilotażowym wprowadzeniu takiego rozwiązania na w górnym Sopocie. W mieście jest ponad 20 km dróg rowerowych, co stanowi blisko jedną trzecią długości wszystkich ulic Sopotu.

Dążymy do jeszcze większej poprawy bezpieczeństwa w kurorcie, jednocześnie realizując politykę zrównoważonego transportu, m.in. zachęcając mieszkańców do częstego korzystania z rowerów. Sopot to miasto małych odległości, mamy tu najwyższy w Polsce wskaźnik dróg rowerowych względem pozostałych ulic, aż 30 proc. Rowerem w Sopocie dojedziemy wszędzie i szybko. Nie bez znaczenia jest też fakt, że rower jest przyjazny dla środowiska. Uspokojenie ruchu samochodowego i kontrapasy bardzo ułatwią życie i rowerzystom i pieszym – mówi Marcin Skwierawski, wiceprezydent Sopotu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Sopot
dolny Sopot
kotraruch rowerowy
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.