TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na rowerze jednak w maseczce!
GP InfoBike.pl - Opublikowano: 11.10.2020 16:35:41
Na rowerze jednak w maseczce!

Podczas aktywności sportowych w przestrzeniach miejskich jest zobowiązanie do noszenia maseczki, dotyczy to również jazdy na rowerze

Podczas aktywności sportowych w przestrzeniach miejskich jest zobowiązanie do noszenia maseczki, dotyczy to również jazdy na rowerze; natomiast na terenach zielonych ten obowiązek nie jest konieczny, o ile można zachować dystans - powiedział w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister podkreślił, że rząd chce przyjąć takie rozwiązania, które "przede wszystkim będą chroniły populację". "Wychodzimy tutaj od pewnej wykładni celowościowej i szukamy tych sytuacji, gdzie noszenie maseczki najbardziej skutecznie ogranicza ryzyko transmisji" - powiedział Niedzielski.

Zaznaczył, że "w przestrzeni miejskiej zakładamy, że te aktywności sportowe są obciążone ryzykiem zakażenia". "Tutaj przyjęliśmy taką linie demarkacyjną, że to, co jest robione w przestrzeni miejskiej wymaga noszenia maseczki, również dotyczy to jazdy na rowerze. Natomiast w parkach, czy innych terenach zielonych, sugerujemy, że ten obowiązek nie jest konieczny, o ile można zachować dystans" - wyjaśnił minister.

Jak dodał, intencją przepisów jest ograniczenie ryzyka zakażeń. "Oczywiście w przestrzeni miejskiej jest ono o wiele większe, na terenach zielonych mniejsze" - wskazał Niedzielski.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower
maseczka
koronawirus
ministerstwo zdrowia