TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na wiosnę wraca Lubelski Rower Miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.03.2018 19:12:37
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca, na ulice Lublina wraca rower miejski. Wraca powiększony o 50 rowerów co w sumie daje liczbę 951. Jest to możliwe dzięki współpracy Nextbike Polska z PKN ORLEN.

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca, na ulice Lublina wraca rower miejski. Wraca powiększony o 50 rowerów co w sumie daje liczbę 951. Jest to możliwe dzięki współpracy Nextbike Polska z PKN ORLEN.

Pięć nowych stacji pojawi się na stacjach PKN ORLEN.

Nowe stacje LRM zostaną uruchomione na stacjach PKN ORLEN: Al. Kraśnicka 116A, ul. Głęboka 32, ul. Męczenników Majdanka 74ul. Mełgiewska 2E i ul. Spółdzielczości Pracy 30. Będzie z nich można korzystać na takich samych zasadach, co ze wszystkich innych stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego.

"Tradycyjnie wraz z wiosną rozpoczynamy w Lublinie sezon rowerowy. Mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów i da w pełni skorzystać z aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Życzę więc wszystkim udanego sezonu rowerowego" – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

"2017 rok to był rok jubileuszu miasta Lublina. Ten rok będzie takim małym jubileuszem Lubelskiego Roweru Miejskiego. To już przecież piąty sezon, w którym jesteśmy w Lublinie" – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Lubelskiego Roweru Miejskiego. "Cieszymy się, że Lubelski Rower Miejski cały czas się rozrasta. Przyciąga nowych partnerów biznesowych, którzy finansują uruchomienie kolejnych stacji i przyciąga nowych użytkowników." - dodaje Wojtkiewicz.

Tylko w ubiegłym roku w systemie zarejestrowało się 12 000 nowych użytkowników, a ich łączna liczba przekroczyła 76 000. W zeszłym roku uruchomiono też czwartą – po Lublin Plaza, Atrium Felicity i Tarasach Zamkowych – stację finansowaną przez komercyjnego partnera – "Koło IKEA, Blisko SKENDE". W tym sezonie uruchomionych zostanie kolejnych 5 stacji rowerowych, które powstaną na stacjach PKN ORLEN. "Na tej formie współpracy zyskują wszyscy użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego. Rowerów jest dzięki temu więcej i są bardziej dostępne. Ważne są również korzyści dla naszego partnera, który zyskuje nową platformę komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami" – tłumaczy Wojtkiewicz.

Bez zmiany zasad

Zasady korzystania z rowerów nie zmieniają się. Bezpłatne pozostaje pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Po ich przekroczeniu opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem. Do wypożyczenia roweru niezbędna jest rejestracja w systemie wpłacenie minimum 10 złotych, z których pobierane będą ewentualne opłaty za przyszłe wypożyczenia. Konta wcześniej założone w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego zachowują ważność. Można również wypożyczać rower korzystając z konta założonego w dowolnym innym systemie Nextbike. Zasada ta działa w dwie strony – aktywne konto Lubelskiego Roweru Miejskiego umożliwia wypożyczanie rowerów w ponad 150 miastach na całym świecie, w tym m.in. w Warszawie, Białymstoku, Stalowej Woli, Radomiu, Londynie i Berlinie – informuje Nextbike Polska.

W skład systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego wchodzi 96 stacji wypożyczeń i 951 rowerów, w tym 20 rowerów dziecięcych (dostępnych na stacjach na ul. Leszczyńskiego i Długosza) i 5 tandemów. Lubelskie Rowery Miejskie można wypożyczać w Lublinie i Świdniku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Lublin
Lubelski Rower Miejski
Nextbike Polska
PKN ORLEN
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.