TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Na wiosnę wraca Lubelski Rower Miejski
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.03.2018 19:12:37
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca, na ulice Lublina wraca rower miejski. Wraca powiększony o 50 rowerów co w sumie daje liczbę 951. Jest to możliwe dzięki współpracy Nextbike Polska z PKN ORLEN.

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny, czyli 21 marca, na ulice Lublina wraca rower miejski. Wraca powiększony o 50 rowerów co w sumie daje liczbę 951. Jest to możliwe dzięki współpracy Nextbike Polska z PKN ORLEN.

Pięć nowych stacji pojawi się na stacjach PKN ORLEN.

Nowe stacje LRM zostaną uruchomione na stacjach PKN ORLEN: Al. Kraśnicka 116A, ul. Głęboka 32, ul. Męczenników Majdanka 74ul. Mełgiewska 2E i ul. Spółdzielczości Pracy 30. Będzie z nich można korzystać na takich samych zasadach, co ze wszystkich innych stacji Lubelskiego Roweru Miejskiego.

"Tradycyjnie wraz z wiosną rozpoczynamy w Lublinie sezon rowerowy. Mam nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje nam planów i da w pełni skorzystać z aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Życzę więc wszystkim udanego sezonu rowerowego" – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

"2017 rok to był rok jubileuszu miasta Lublina. Ten rok będzie takim małym jubileuszem Lubelskiego Roweru Miejskiego. To już przecież piąty sezon, w którym jesteśmy w Lublinie" – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, operatora Lubelskiego Roweru Miejskiego. "Cieszymy się, że Lubelski Rower Miejski cały czas się rozrasta. Przyciąga nowych partnerów biznesowych, którzy finansują uruchomienie kolejnych stacji i przyciąga nowych użytkowników." - dodaje Wojtkiewicz.

Tylko w ubiegłym roku w systemie zarejestrowało się 12 000 nowych użytkowników, a ich łączna liczba przekroczyła 76 000. W zeszłym roku uruchomiono też czwartą – po Lublin Plaza, Atrium Felicity i Tarasach Zamkowych – stację finansowaną przez komercyjnego partnera – "Koło IKEA, Blisko SKENDE". W tym sezonie uruchomionych zostanie kolejnych 5 stacji rowerowych, które powstaną na stacjach PKN ORLEN. "Na tej formie współpracy zyskują wszyscy użytkownicy Lubelskiego Roweru Miejskiego. Rowerów jest dzięki temu więcej i są bardziej dostępne. Ważne są również korzyści dla naszego partnera, który zyskuje nową platformę komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami" – tłumaczy Wojtkiewicz.

Bez zmiany zasad

Zasady korzystania z rowerów nie zmieniają się. Bezpłatne pozostaje pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia. Po ich przekroczeniu opłata jest naliczana zgodnie z cennikiem. Do wypożyczenia roweru niezbędna jest rejestracja w systemie wpłacenie minimum 10 złotych, z których pobierane będą ewentualne opłaty za przyszłe wypożyczenia. Konta wcześniej założone w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego zachowują ważność. Można również wypożyczać rower korzystając z konta założonego w dowolnym innym systemie Nextbike. Zasada ta działa w dwie strony – aktywne konto Lubelskiego Roweru Miejskiego umożliwia wypożyczanie rowerów w ponad 150 miastach na całym świecie, w tym m.in. w Warszawie, Białymstoku, Stalowej Woli, Radomiu, Londynie i Berlinie – informuje Nextbike Polska.

W skład systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego wchodzi 96 stacji wypożyczeń i 951 rowerów, w tym 20 rowerów dziecięcych (dostępnych na stacjach na ul. Leszczyńskiego i Długosza) i 5 tandemów. Lubelskie Rowery Miejskie można wypożyczać w Lublinie i Świdniku.Sprawdź też:
Lublin
Lubelski Rower Miejski
Nextbike Polska
PKN ORLEN

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.