TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nadjeżdża torvelo, czyli toruński rower miejski
INFOBIKE.PL, TORUN.PL - Opublikowano: 24.05.2019 19:08:57
Zdj. BikeU

Wypożyczalnia rowerów miejskich w Toruniu zmienia nazwę. System składający się z 51 stacji 510 rowerów będzie nazywał się torvelo. Start wypożyczalni zaplanowano na 1 sierpnia.

Wypożyczalnia rowerów miejskich w Toruniu zmienia nazwę. System składający się z 51 stacji 510 rowerów będzie nazywał się torvelo. Start wypożyczalni zaplanowano na 1 sierpnia.

Zbliża się termin uruchomienia wypożyczalni rowerów miejskich w Toruniu. 17 maja miasto podpisało umowę z nowym operatorem, firmą BikeU. Marcin Jeż, dyrektor ds. inwestycji i rozwoju w firmie BikeU, opowiedział oficjalnemu portalowi Torunia o przygotowaniach i zmianach w nowej odsłonie toruńskiej wypożyczalni.

- Minął tydzień od podpisania umowy. Co się w tej chwili dzieje z rowerem miejskim?

- Mamy ręce pełne pracy. Mieszkańcy Torunia pod długiej przerwie już nie mogą doczekać się, aż na ulicach pojawią się miejskie jednoślady, chcemy zatem jak najszybciej wystartować. Rozpoczęliśmy już szereg przygotowań z tym związanych, wszystko po to, aby uruchomić system jeszcze w lipcu. Zgodnie z umową mamy czas do 1 sierpnia.

- Co nowego czeka użytkowników roweru miejskiego?

- Nowy system, którego przez najbliższe lata będziemy operatorem, oznacza dla mieszkańców wiele udoskonaleń. System będzie dużo większy niż dotychczas i nowocześniejszy. Zmieni też nazwę. Nowy logotyp nawiązuje do kolorystyki toruńskich tramwajów wybranej przez mieszkańców. Torvelo składać się będzie z 51 stacji i 510 jednośladów, w tym 11 stacji sponsorskich. Pierwszymi sponsorami będzie Neuca oraz CH KOMETA.

- Jak będą wyglądąć płatności w nowym systemie?

- Tak jak dotychczas, pierwsze 20 minut użytkownik będzie miał do przejechania bezpłatnie. Godzina jazdy będzie kosztowała 1 zł, 61minut -120 minut 3 zł, 121 minut – 180 minut 5 zł. Każda następna godzina 7 zł. Kaucja inicjalna będzie wynosić 10 zł i jest w całości wykorzystywana na opłaty z tytułu wypożyczania rowerów. W przypadku jej nie wykorzystania jest opłatą zwrotną. Tak, jak to ma miejsce w innych projektach, użytkownicy, którzy wystąpią do firmy BikeU o zwrot niewykorzystanej kwoty, mogą liczyć na zwrot środków w ciągu 30 dni od daty wpływu takiego żądania.

- Jakie jeszcze udogodnienia przewiduje BikeU?

- Uruchomimy stronę internetową, na której znajdzie się szereg niezbędnych dla użytkownika informacji, m.in. regulamin torvelo, formularz rejestracyjny, instrukcje korzystania z systemu oraz mapa systemu z naniesionymi lokalizacjami stacji. Na stronie znajdą się dane operatora i zakładka z najczęściej zadawanymi przez użytkowników pytaniami. Dostarczymy także aplikacje do pobrania na urządzenia mobilne, które ułatwią korzystanie z systemu, w tym dzięki temu będzie można zgłosić np. awarię roweru lub stacji. Bieżące informacje będą też umieszczane w kanale społecznościowym na Faceeboku, który będzie kompatybilny ze stroną główną torvelo. Będziemy również świadczyć obsługę telefoniczną, czyli tzw. call center.

Firma BikeU zadba również o to, aby po zakończeniu umowy, w przypadku, kiedy system przejmie inny operator, wszyscy użytkownicy, którym pozostały środki na koncie, otrzymali ich zwrot. Tak dotychczas proces ten przebiegał w innych miastach, w których firma BikeU dostarczała rowery miejskie.

- To nie koniec niespodzianek...

- Wszystkie rowery będą wyposażone w aktywny GPS. Jednym z innowacyjnych elementów, które wprowadzimy do systemu będą rowery ze wspomaganiem elektrycznym. Na początek na ulice Torunia wyjedzie 10 elektryków tzw. 5 generacji. Sezon będzie trwał od 14 lutego do 23 grudnia w latach 2020-22 oraz kończył się 23 grudnia również w obecnym sezonie.

Źródło: Toruń.plSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Toruń
torvelo
rower miejski
BikeU
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.