TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Najlepszy start Veturilo w historii
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 06.03.2017 22:26:19
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Rewolucja technologiczna i infrastrukturalna Warszawskiego Roweru Publicznego już przynosi e efekty. Po rozbudowie systemu w przerwie zimowej, w ciągu pierwszych pięciu dni sezonu 2017, użytkownicy dokonali już ponad 51 tysięcy wypożyczeń.

Rewolucja technologiczna i infrastrukturalna Warszawskiego Roweru Publicznego już przynosi e efekty. Po rozbudowie systemu w przerwie zimowej, w ciągu pierwszych pięciu dni sezonu 2017, użytkownicy dokonali już ponad 51 tysięcy wypożyczeń.

W weekend (4-5 marca) wynajmów było ponad 34 tysiące, a tylko w niedzielę ? ponad 20 tysięcy, co stanowi najlepsze wyniki w całej historii Veturilo. Rowery miejskie w Polsce nigdy wcześniej na inaugurację sezonu nie cieszyły się aż takim wzięciem!   

Podczas tegorocznej przerwy sezonowej Warszawski Rower Publiczny przeszedł prawdziwą rewolucję technologiczną i infrastrukturalną. Pierwsze statystyki operatora, firmy Nextbike Polska, już teraz pokazują, że rozwój Veturilo szybko zaczął przynosić efekty w postaci znacznie zwiększonego natężenia wypożyczeń oraz skoku popularności rowerów miejskich.   Od środy (1 marca), kiedy wystartował szósty sezon Warszawskiego Roweru Publicznego, aż do końca weekendu, odnotowano 51 075 wypożyczeń! W weekend (4-5 marca) wynajmów było 34 079. 

Niedzielny wynik (20 344 wynajmy) to z kolei nowy dzienny rekord wypożyczeń nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce! Równocześnie do grona użytkowników Veturilo dołączyło 6 447 nowych osób. Uruchomienie piątego największego systemu rowerowego w Europie z mnóstwem nowinek technicznych było olbrzymim wyzwaniem, ale entuzjastyczne przyjęcie Veturilo 2.0 udowadnia nam, że było warto.

- Jako operator zdajemy sobie sprawę, że niektóre rozwiązania mogą wymagać jeszcze regulacji ze strony działu technicznego, a sami użytkownicy potrzebują czasu na opanowanie zasad działania zmodyfikowanego systemu. Zapewniamy, że pracujemy non-stop, by zapewnić optymalne i bezproblemowe działanie Veturilo. Pierwsze tegoroczne wyniki pokazują, że jesteśmy na właściwej drodze do osiągnięcia ambitnego celu ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Na mocy podpisanej w sierpniu zeszłego roku umowy, Veturilo ? Warszawski Rower Publiczny powiększyło się do 316 stacji ? wyposażonych w nowoczesne terminale z ekranami dotykowymi i obsługą kart zbliżeniowych ? oraz 4 660 rowerów. Rozbudowana została sieć rowerów dziecięcych, wzrosła także liczba tandemów.  


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Warszawa
Veturilo
Nextbike Polska
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.