TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Najlepszy start Veturilo w historii
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 06.03.2017 22:26:19
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Rewolucja technologiczna i infrastrukturalna Warszawskiego Roweru Publicznego już przynosi e efekty. Po rozbudowie systemu w przerwie zimowej, w ciągu pierwszych pięciu dni sezonu 2017, użytkownicy dokonali już ponad 51 tysięcy wypożyczeń.

W weekend (4-5 marca) wynajmów było ponad 34 tysiące, a tylko w niedzielę ? ponad 20 tysięcy, co stanowi najlepsze wyniki w całej historii Veturilo. Rowery miejskie w Polsce nigdy wcześniej na inaugurację sezonu nie cieszyły się aż takim wzięciem!   

Podczas tegorocznej przerwy sezonowej Warszawski Rower Publiczny przeszedł prawdziwą rewolucję technologiczną i infrastrukturalną. Pierwsze statystyki operatora, firmy Nextbike Polska, już teraz pokazują, że rozwój Veturilo szybko zaczął przynosić efekty w postaci znacznie zwiększonego natężenia wypożyczeń oraz skoku popularności rowerów miejskich.   Od środy (1 marca), kiedy wystartował szósty sezon Warszawskiego Roweru Publicznego, aż do końca weekendu, odnotowano 51 075 wypożyczeń! W weekend (4-5 marca) wynajmów było 34 079. 

Niedzielny wynik (20 344 wynajmy) to z kolei nowy dzienny rekord wypożyczeń nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce! Równocześnie do grona użytkowników Veturilo dołączyło 6 447 nowych osób. Uruchomienie piątego największego systemu rowerowego w Europie z mnóstwem nowinek technicznych było olbrzymim wyzwaniem, ale entuzjastyczne przyjęcie Veturilo 2.0 udowadnia nam, że było warto.

- Jako operator zdajemy sobie sprawę, że niektóre rozwiązania mogą wymagać jeszcze regulacji ze strony działu technicznego, a sami użytkownicy potrzebują czasu na opanowanie zasad działania zmodyfikowanego systemu. Zapewniamy, że pracujemy non-stop, by zapewnić optymalne i bezproblemowe działanie Veturilo. Pierwsze tegoroczne wyniki pokazują, że jesteśmy na właściwej drodze do osiągnięcia ambitnego celu ? mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Na mocy podpisanej w sierpniu zeszłego roku umowy, Veturilo ? Warszawski Rower Publiczny powiększyło się do 316 stacji ? wyposażonych w nowoczesne terminale z ekranami dotykowymi i obsługą kart zbliżeniowych ? oraz 4 660 rowerów. Rozbudowana została sieć rowerów dziecięcych, wzrosła także liczba tandemów.  


Sprawdź też:
Warszawa
Veturilo
Nextbike Polska
rower miejski

Dodaj komentarz

Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.