TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nawet 300 km torowisk na trasy rowerowe
INFOBIKE - Opublikowano: 18.08.2016 19:22:04
Nawet 300 km torowisk na trasy rowerowe

Od 250 do 300 km nieczynnych tras kolejowych może zostać zaadoptowanych na trasy rowerowe w województwie śląskim. Obecnie trwa ich audyt, którego wyniki poznamy pod koniec tego roku.

Od 250 do 300 km nieczynnych tras kolejowych może zostać zaadoptowanych na trasy rowerowe w województwie śląskim. Obecnie trwaj ich audyt, którego wyniki poznamy pod koniec tego roku.


Przegląd szlaków dawnej kolei piaskowej rozpoczął się od przejazdu jednym z odcinków prowadzących od Bytomia, przez Rudę Śląska do Zabrza. W wyjedzie oprócz Aleksandra Kopii, oficera rowerowego województwa śląskiego, wziął udział Tomasz Pelc ze stowarzyszenia Rowerowe Katowice, które zaangażowane jest w audyt szlaków w województwie śląskim ? informuje Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.


Velo Silesia

Dziesięciokilometrowy odcinek pokazał potencjał i możliwości pomysłu, jakim jest połączenie miast województwa siecią dróg rowerowych, które zakłada program ?Velo Silesia?. Trasa łącząca jedne z najgęściej zaludnionych i zurbanizowanych miast w Polsce wiedzie po zalesionych i atrakcyjnych rekreacyjnie terenach. Takie usytuowanie sprawia, że drogi mogłyby spełniać jednocześnie funkcje rekreacyjne z komunikacyjnymi, ukazując przy tym industrialny charakter regionu.


Cele i etapy audytu

Wynikiem rozpoczętego właśnie audytu ma być stworzenie mapy trasy rowerowej przebiegającej przez województwo śląskie. W pierwszym etapie zinwentaryzowane będą nieczynne trasy kolejowe możliwe do wykorzystania pod budowę dróg dla rowerów oraz wytyczony zostanie wstępny schemat ich przebiegu. Następnie wytyczony szlak zostanie zweryfikowany pod kątem stanu technicznego, w jakim znajduje się obecnie, a także formalno-prawnych możliwości zagospodarowania tras i infrastruktury kolejowej na potrzeby tras rowerowych.


Do 300 km tras rowerowych

Po przeprowadzonym audycie zaproponowane zostanie ok. 250-300 km szlaków, które potencjalnie mogą zostać zaadaptowane na trasy rowerowe. Wyniki audytu mają zostać przedstawione pod koniec roku.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Województwo śląskie
Śląsk
trasy kolejowe
trasy rowerowe
audyt
Velo Silesia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.