TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nextbike obsłuży rower miejski w Tychach
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 14.03.2018 16:51:58
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Tychy rozstrzygnęły przetarg na obsługę roweru miejskiego. System, składający się z 60 rowerów w 7 stacjach, zacznie działać 18 maja.

Tychy rozstrzygnęły przetarg na obsługę roweru miejskiego. System, składający się z 60 rowerów w 7 stacjach, zacznie działać 18 maja.

W skład systemu wejdą 2 rowery CARGO, 3 tandemy, 5 rowerów dziecięcych oraz 1 rower trójkołowy dla osób niepełnosprawnych.

- Za wdrożenie i obsługę systemu odpowiedzialna będzie firma Nextbike Polska, największy i najbardziej doświadczony operator tego typu systemów w Polsce, który w ubiegłym roku, w ramach pilotażu, dostarczył do Tychów ponad 40 rowerów. W ciągu 5 miesięcy tyszanie spędzili na rowerach blisko 8800 godzin wypożyczając rowery 6447 razy – mówi Michał Kasperczyk, pełnomocnik Prezydenta Miasta Tychy ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego.

Lokalizacje stacji

Wypożyczalnie staną na - Paprocanach, Dworcu PKP, Placu Baczyńskiego, Lodowisku, w pobliżu Tyskich Hal Targowych, Urzędu Skarbowego oraz na ul. Żwakowskiej przy "Merino".

- Do tej pory wypożyczając rower w Katowicach nie można go było oddać np. w Tychach – teraz nie będzie już z tym problemu. Rowery dostępne będą 7 dni w tygodniu, 24h na dobę, w terminalach będzie można także płacić kartą ( do tej pory nie było takiej możliwości) oraz zarejestrować nowego użytkownika – dodaje Michał Kasperczyk.

Warunki korzystana

Pierwsze 15 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. Od 16 do 60 minuty zapłacimy 1 zł. Druga godzina kosztować będzie 2 złote, a 3 godzina – 3 złote. Za czwartą i każdą następną godzinę wypożyczenia zapłacimy dodatkowo po 4 złote.

Aby skorzystać z systemu roweru miejskiego w Tychach wystarczy wejść na stronę www.tyskirower.pl, zarejestrować się podając podstawowe dane osobowe i wpłacić 10 zł opłaty inicjalnej. To minimalna kwota, która umożliwia wypożyczenie roweru. Potrącane są z niej ewentualne opłaty, można ją również odzyskać po wyrejestrowaniu z systemu. Jednorazowa rejestracja umożliwia korzystanie z systemów Nextbike na całym świecie – informuje oficjalna strona internetowa Tychów.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tychy
Nextbike Polska
przetarg
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.