TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nextbike obsłuży rower miejski w Tychach
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 14.03.2018 16:51:58
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Tychy rozstrzygnęły przetarg na obsługę roweru miejskiego. System, składający się z 60 rowerów w 7 stacjach, zacznie działać 18 maja.

Tychy rozstrzygnęły przetarg na obsługę roweru miejskiego. System, składający się z 60 rowerów w 7 stacjach, zacznie działać 18 maja.

W skład systemu wejdą 2 rowery CARGO, 3 tandemy, 5 rowerów dziecięcych oraz 1 rower trójkołowy dla osób niepełnosprawnych.

- Za wdrożenie i obsługę systemu odpowiedzialna będzie firma Nextbike Polska, największy i najbardziej doświadczony operator tego typu systemów w Polsce, który w ubiegłym roku, w ramach pilotażu, dostarczył do Tychów ponad 40 rowerów. W ciągu 5 miesięcy tyszanie spędzili na rowerach blisko 8800 godzin wypożyczając rowery 6447 razy – mówi Michał Kasperczyk, pełnomocnik Prezydenta Miasta Tychy ds. koordynowania i rozwoju ruchu rowerowego.

Lokalizacje stacji

Wypożyczalnie staną na - Paprocanach, Dworcu PKP, Placu Baczyńskiego, Lodowisku, w pobliżu Tyskich Hal Targowych, Urzędu Skarbowego oraz na ul. Żwakowskiej przy "Merino".

- Do tej pory wypożyczając rower w Katowicach nie można go było oddać np. w Tychach – teraz nie będzie już z tym problemu. Rowery dostępne będą 7 dni w tygodniu, 24h na dobę, w terminalach będzie można także płacić kartą ( do tej pory nie było takiej możliwości) oraz zarejestrować nowego użytkownika – dodaje Michał Kasperczyk.

Warunki korzystana

Pierwsze 15 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. Od 16 do 60 minuty zapłacimy 1 zł. Druga godzina kosztować będzie 2 złote, a 3 godzina – 3 złote. Za czwartą i każdą następną godzinę wypożyczenia zapłacimy dodatkowo po 4 złote.

Aby skorzystać z systemu roweru miejskiego w Tychach wystarczy wejść na stronę www.tyskirower.pl, zarejestrować się podając podstawowe dane osobowe i wpłacić 10 zł opłaty inicjalnej. To minimalna kwota, która umożliwia wypożyczenie roweru. Potrącane są z niej ewentualne opłaty, można ją również odzyskać po wyrejestrowaniu z systemu. Jednorazowa rejestracja umożliwia korzystanie z systemów Nextbike na całym świecie – informuje oficjalna strona internetowa Tychów.


Sprawdź też:
Tychy
Nextbike Polska
przetarg
rower miejski

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.