TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Jesteś tutaj: Infobike / Wydarzenia / Nextbike w Koninie 
Nextbike w Koninie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 12.06.2018 23:43:38
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Konin dołączy do miast, które będą posiadały wypożyczalnię rowerów miejskich. 12 czerwca miasto podpisało umowę z firmą Nextbike Polska. Koniński system będzie składał się ze 100 rowerów i 11 stacji. Miasto inwestuje również w drogi rowerowe.

Konin dołączy do miast, które będą posiadały wypożyczalnię rowerów miejskich. 12 czerwca miasto podpisało umowę z firmą Nextbike Polska. Koniński system będzie składał się ze 100 rowerów i 11 stacji. Miasto inwestuje również w drogi rowerowe.

Wypożyczalnia ma zacząć działać nie później niż do 1 września 2018 roku. Umowa opiewa na wykonanie, dostawę 100 rowerów z kompletnym wyposażeniem, uruchomienie i zarządzanie bezobsługową wypożyczalnią rowerów miejskich, stworzenie call center (biura obsługi klienta) i portalu internetowego. System ma działać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia, w okresach aktywnego systemu rowerowego - od 1 marca do 30 listopada każdego roku.

Stacje staną w następujących miejscach:

 • parking ul. Grunwaldzka,
 • Bulwar Nadwarciański,
 • Park im. Chopina,
 • ul. Szpitalna - rondo,
 • ul. Spółdzielców,
 • Aleje 1 Maja - Rondo,
 • ul. Kolejowa - parking,
 • ul. Wyszyńskiego - PWSZ,
 • ul. Popiełuszki - hala sportowa,
 • ul. Paderewskiego - rondo WOŚP,
 • ul Zakładowa.

Nowa infrastruktura rowerowa

W Koninie do 30 września 2018 roku mają zostać wybudowane drogi rowerowe na odcinkach: ul. Kard. S. Wyszyńskiego od ronda Solidarności do ronda Doktora Piotra Janaszka - dł. 1,387 km, ul. Przyjaźni, od ul. Wyszyńskiego do 11 Listopada - dł. 0,281 km, ul. Kleczewska (strona wschodnia) – dł. 0,140 km, ul. Poznańska od ronda Miast Partnerskich do ul. Przemysłowej KM Policji (strona północna) – 1,013 km, ul. Spółdzielców od ul. Poznańskiej do ul. Kolbego (strona północna) oraz (strona południowa) – 1,913 km, ul. Zagórowska od ul. Przydziałki do ul. Pułaskiego – 0,406 km. Łącznie 5,140 km ścieżek rowerowych.

Infrastrukturę rowerową wybuduje firma Trakcja PRKiL w ramach projektu "Stworzenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej na terenie K OSI - Miasta Konina".

Z kolei firma Julmat Konic będzie wykonawcą drugiego etapu budowy oraz przebudowy ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych w mieście. Jak infrormuje Urząd Miejski w Koninie przewidywany termin zakończenia prac to 30 września 2018 roku. W zakres zadania wchodzi budowa dróg rowerowych o nawierzchni bitumicznej oraz chodników z betonowej kostki brukowej, wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym, zlokalizowanych na odcinkach: ul. Zakładowa - od ul. Kleczewskiej do gazowni, dł. 1,452 km, ul. I. Paderewskiego - od ul. Kleczewskiej (strona północna), dł. 1,111 km, ul. Piłsudskiego - od ul. Pułaskiego, dł. 0,231 km, ul. Park 700-Lecia; dł. 0,463 km.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Konin
wypożyczalnia rowerów
infrastruktura rowerowa
Nextbike Polska
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.