TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

NextBike wyłącza rezerwacje w MEVO. Od 30 maja
- Opublikowano: 30.05.2019 15:30:49
NextBike wyłącza rezerwacje w MEVO. Od 30 maja; fot. fot. Maciej Kosycarz/KFP

Kolejne zmiany w systemie pomorskich rowerów metropolitalnych - od 30 maja funkcja rezerwacji czasowo zostaje wyłączona.

Kolejne zmiany w systemie pomorskich rowerów metropolitalnych - od 30 maja funkcja rezerwacji czasowo zostaje wyłączona.

Jak informuje gdansk.pl - Nextbike Polska wprowadza zmiany w funkcjonowaniu systemu rezerwacji rowerów MEVO dla Obszaru Metropolitarnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Na czas ich wdrażania - od czwartku, 30 maja - możliwość rezerwacji zostanie czasowo wyłączona. W czerwcu rozpoczną się testy nowych rozwiązań.

Operator roweru metropolitalnego Mevo przyznaje, że opcja rezerwacji w jej dotychczasowym kształcie nie sprawdziła się. W czerwcu będą testowane nowe rozwiązania

Rowerowy komunikat

W środę, 29 maja, około godz. 22.00, operator roweru metropolitalnego MEVO wydał komunikat dotyczący funkcjonowania rezerwacji. Oto jego treść:

-"Od uruchomienia systemu minęły ponad trzy miesiące. Rowery cieszą się ogromną popularnością - od startu (tj. 26 marca 2019 roku) wypożyczono je ponad 500 tysięcy razy. W Mevo zarejestrowało się niemal 100 tysięcy użytkowników. To także czas testów i sprawdzania, jakie rozwiązania są dla wypożyczających satysfakcjonujące, a które należy poprawić. Jedną z funkcjonalności, wymagających ulepszenia okazał się sposób rezerwacji.

- Opcja rezerwacji w jej dotychczasowym kształcie nie sprawdziła się, szczególnie w obliczu częściowego uruchomienia systemu. Ograniczała dostępność niepełnej jeszcze floty, postanowiliśmy więc zareagować i znaleźć inne rozwiązanie - mówi Paweł Orłowski, prezes Nextbike.

Funkcja na czas wprowadzania zmian zostanie wyłączona. W czerwcu rozpoczną się testy nowych rozwiązań, mających na celu optymalizację korzystania z rowerów.

Cały czas trwają również intensywne prace nad wprowadzeniem na ulice OMGGS pełnej floty. W tej chwili są już testowane kolejne partie rowerów."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
MEVO
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.