TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

NextBike zamknął kontrakt w Opolu. Będzie nowy przetarg
PAP InfoBike.pl - Opublikowano: 01.12.2018 13:00:48
NextBike zamknął kontrakt w Opolu. Będzie nowy przetarg

Tegoroczny koniec sezonu rowerowego w Opolu to jednocześnie koniec 4 letniego kontraktu Netxbike w tym mieście.

Tegoroczny koniec sezonu rowerowego w Opolu to jednocześnie koniec 4 letniego kontraktu Netxbike w tym mieście.

Opole Bike to jeden z pierwszych systemów Nextbike w Polsce. Jak zapowiedział Robert Lech, prezes Nexbitke Polska, jeżeli miasto Opole rozpisze nowy konkurs na system wypożyczeń rowerów, to jego firma z pewnością weźmie w nim udział.

-"Przez ostatnie lata miejskie rowery wypożyczano prawie 250 tysięcy razy. Cieszę się, że w stolicy naszego województwa coraz więcej z nas wybiera jednoślady. To nie tylko najtańszy środek lokomocji, ale także sposób na zdrowy tryb życia. Przemyślana polityka budowania nowych tras dla rowerzystów w Opolu bardzo się opłaca. Mieszkańcy polubili rower, a system ścieżek rowerowych w Opolu umożliwia bezpieczny i komfortowy przejazd przez całe miasto. To już nie tylko drogi rowerowe, ale również dopuszczenie ruchu rowerzystów pod prąd, stojaki i wiaty rowerowe oraz wypożyczalnie rowerów miejskich Nextbike z unikalnymi rowerami rodzinnymi cargo, które Opole wprowadziło jako pierwsze w Polsce" – podkreśla Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

W tym roku opolanie wypożyczyli rowery niemal 60 tysięcy razy – tyle samo, co w sezonie 2017 i 2016 i tylko nieco mniej niż w rekordowym sezonie 2015. Najlepszym miesiącem pod względem liczby wypożyczeń był w tym roku maj – liczba przejazdów przekroczyła wtedy 10 tysięcy. Średni czas jednego wypożyczenia w tym sezonie wynosił 22 minuty i 33 sekundy.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Opole
NextBike
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.