TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nextbike zapłaci 200 tys. zł kary
RADIO POZNAŃ - Opublikowano: 25.05.2017 22:47:40
Zdj. InfoBike.pl

Jak podaje Radio Poznań, operator poznańskiego systemu rowerów miejskich – firma Nextbike – będzie musiała zapłacić miastu 200 tys. zł kary.

Jak podaje Radio Poznań, operator poznańskiego systemu rowerów miejskich – firma Nextbike – będzie musiała zapłacić miastu 200 tys. zł kary.

Grzywna dotyczy niewypełnienia obowiązków zawartych w umowie z Zarządem Transportu Miejskiego w Poznaniu. Chodzi przede wszystkim o złą "relokację rowerów" na początku tego sezonu. Mimo zapisu w umowie, że w przypadku braku jednośladów na stacjach wypożyczania operator jest zobowiązany do uzupełniania pojazdów, w pustych miejscach nie pojawiały się dodatkowe rowery.

ZTM rozważał również, czy nie nałożyć na Nextbike kary za dużą awarię systemu Poznańskiego Roweru Miejskiego z 11 maja tego roku kiedy mieszkańcy nie mogli wypożyczać jednośladów przez kilka godzin.

Wszystko wskazuje na to, że za ten incydent kary nie będzie. Zaważył też na tym fakt, że zgodnie z umową w przypadku awarii całego systemu firma ma 24 godziny na naprawę, a ta naprawa została przeprowadzona znacznie szybciej – wyjaśniła Agnieszka Smogulecka z ZTM Poznań.

Poznański Rower Miejski w tym roku rozpoczął już szósty sezon swojego funkcjonowania. Od początku operatorem systemu jest Nextbike Polska. Sieć rowerów i stacji jest cały wypożyczania jest cały czas rozbudowana, jednak mieszkańcy skarżą się na częste awarie i błędy w działaniu PRM.

Źródło: Radio PoznańSpodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Poznań
Nextbike
kara
Poznański Rower Miejski
ZTM
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.