TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowa droga rowerowa w Krakowie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.03.2018 19:49:17
Nowa droga rowerowa w Krakowie

Kraków wzbogaci się o nową drogę rowerową. Dofinansowanie budowy ze środków UE wyniesie ponad 1,8 mln zł.

Kraków wzbogaci się o nową drogę rowerową. Dofinansowanie budowy ze środków UE wyniesie ponad 1,8 mln zł.

Umowa o dofinansowanie projektu budowy drogi rowerowej, wzdłuż ulic Babińskiego i Skotnickiej od ul. Bunscha do ul. Trockiego, została podpisana w połowie lutego.

Projekt zlokalizowany jest w pd.-zach. części Krakowa w dzielnicy VIII Dębniki i zakłada wybudowanie ok. 0,82 km ścieżki rowerowej i ciągów pieszo rowerowych oraz wyznaczenie ok. 0,72 km ścieżki w ruchu ogólnym – informuje ZIKiT w Krakowie.

Celem głównym projektu jest przyczynianie się do zmian w mobilności miejskiej prowadzących do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń uciążliwych dla środowiska i mieszkańców aglomeracji oraz zwiększenia efektywności energetycznej systemu transportowego poprzez rozbudowę ścieżek oraz infrastruktury rowerowej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działania 4.5. – Niskoemisyjny transport miejski, Poddziałania 4.5.1 – Niskoemisyjny transport miejski – ZIT. Uzyskane dofinansowanie to: 1 834 999,97 zł.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kraków
ZIKiT
UE
dofinansowanie
droga rowerowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.