TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowa droga rowerowa w Krakowie
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 13.03.2018 19:49:17
Nowa droga rowerowa w Krakowie

Kraków wzbogaci się o nową drogę rowerową. Dofinansowanie budowy ze środków UE wyniesie ponad 1,8 mln zł.

Kraków wzbogaci się o nową drogę rowerową. Dofinansowanie budowy ze środków UE wyniesie ponad 1,8 mln zł.

Umowa o dofinansowanie projektu budowy drogi rowerowej, wzdłuż ulic Babińskiego i Skotnickiej od ul. Bunscha do ul. Trockiego, została podpisana w połowie lutego.

Projekt zlokalizowany jest w pd.-zach. części Krakowa w dzielnicy VIII Dębniki i zakłada wybudowanie ok. 0,82 km ścieżki rowerowej i ciągów pieszo rowerowych oraz wyznaczenie ok. 0,72 km ścieżki w ruchu ogólnym – informuje ZIKiT w Krakowie.

Celem głównym projektu jest przyczynianie się do zmian w mobilności miejskiej prowadzących do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń uciążliwych dla środowiska i mieszkańców aglomeracji oraz zwiększenia efektywności energetycznej systemu transportowego poprzez rozbudowę ścieżek oraz infrastruktury rowerowej.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, Działania 4.5. – Niskoemisyjny transport miejski, Poddziałania 4.5.1 – Niskoemisyjny transport miejski – ZIT. Uzyskane dofinansowanie to: 1 834 999,97 zł.Sprawdź też:
Kraków
ZIKiT
UE
dofinansowanie
droga rowerowa

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.