TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowa droga rowerowa w Radomiu
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 20.08.2018 19:25:16
Zdj. UM Radom

Radomscy rowerzyści dostali nową drogę rowerową od ul. Maratońskiej do ul. Wapiennej. Dzięki inwestycji będzie można łatwiej dojechać do w kierunku znanego kąpieliska w Domaniowie. Koszt drogi o długości ok. 900 metrów to prawie 591 tys. zł.

Radomscy rowerzyści dostali nową drogę rowerową od ul. Maratońskiej do ul. Wapiennej. Dzięki inwestycji będzie można łatwiej dojechać do w kierunku znanego kąpieliska w Domaniowie. Koszt drogi o długości ok. 900 metrów to prawie 591 tys. zł.

- To kolejna inwestycja, która będzie elementem Strefy Wygodnego Ruchu. Chcemy, aby w ciągu najbliższych pięciu lat powstała spójna sieć ciągów pieszych oraz dróg dla rowerów, zapewniających komfort niechronionym uczestnikom ruchu - powiedział podczas konferencji prasowej na drodze przy Maratońskiej prezydent miasta Radosław Witkowski.

Zadanie zostało wykonane z myślą między innymi o tych rowerzystach, którzy chcieliby podróżować poza Radom. W ramach tak zwanego projektu multimodalnego, który będzie realizowany przy wsparciu funduszy unijnych, powstanie również przedłużenie drogi rowerowej od ulicy Wapiennej przez Cerekiew i Jarosławice do Młódnic. To umożliwi już w niedalekiej przyszłości sprawny i bezpieczny dojazd na przykład nad zalew w Domaniowie. W ramach wspomnianego projektu planowana jest także budowa kolejnych ośmiu kilometrów dróg dla rowerów albo ciągów pieszo-rowerowych, między innymi przy Szarych Szeregów, Kozienickiej, św. Brata Alberta, Jana Pawła II, Wyścigowej czy Żółkiewskiego. Zaplanowane jest poza tym połączenie bulwarów na Zamłyniu z ulicą Maratońską. Nowe drogi dla rowerów powstaną wzdłuż budowanej właśnie trasy N-S oraz zmodernizowanych dróg nr 9 i 12 (aleja Wojska Polskiego i Żółkiewskiego) – informuje Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Radom
droga rowerowa
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.