TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe słupki przystankowe w Radomiu
TransInfo.pl - Opublikowano: 10.01.2018 15:47:34 1 komentarz
Nowe słupki przystankowe w Radomiu (źródło: MZDiK)

Pierwsze nowe słupki przystankowe zgodne z wytycznymi Systemu Informacji Miejskiej stanęły przy ulicy Traugutta. Sukcesywnie będzie ich przybywać – informuje tamtejszy MZDiK.

Pierwsze nowe słupki przystankowe zgodne z wytycznymi Systemu Informacji Miejskiej stanęły przy ulicy Traugutta. Sukcesywnie będzie ich przybywać – informuje tamtejszy MZDiK.

Wygląd nowych słupków nawiązuje do wzorów graficznych tabliczek z nazwami ulic, które są już zamontowane w wielu punktach Radomia. Jednolite oznakowanie ma identyfikować nasze miasto.

System Informacji Miejskiej został przyjęty uchwałą przez radomskich radnych w 2014 roku (więcej szczegółów jest dostępnych na naszej stronie, w dziale OZNAKOWANIE SIM - kliknij tu, by otworzyć w nowym oknie). W jego skład wchodzą przede wszystkim tabliczki z nazwami ulic i tabliczki adresowe na budynkach, ale również takie elementy jak przystanki autobusowe. Już w ubiegłym roku dziennikarze lokalnych mediów pytali nas, kiedy tego typu słupki będą montowane przy ulicach w naszym mieście. Proces ten właśnie się zaczyna i będzie systematycznie kontynuowany.

Nowe słupki przystankowe są ciemnoszare (tak samo jak słupki, na których wiesza się tabliczki z nazwami ulic oraz jak najnowsze wiaty). Oznakowanie (nazwy przystanków oraz numery linii) jest natomiast białe - z folii odblaskowej - na granatowym tle. Elementy graficzne zostały dostosowane do wytycznych uchwalonego przez radnych SIM-u (jedyna poprawka dotyczyła dodania loga MZDiK, którego w projekcie wprawdzie nie było, lecz jest ono niezbędne, aby było wiadomo, kto jest zarządcą przystanków w Radomiu). Dzięki temu docelowo oznakowanie w mieście ma być spójne.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MZDiK Radom
Radom
przystanek
  • spider – 18.01.2018

    A czy wiaty stare tez bd wymieniane na nowe i dlaczecgo nie ma wyswietlaczy na Oś.Południu/Pętla i przebudowana pętla jak na Oś.Prędocinku.Pozdrawiam

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.