TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe stacje naprawy rowerów w Tychach
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 09.04.2018 17:16:18
Zdj. UM Tychy

Sześć nowych stacji do samodzielnej naprawy rowerów stanie w Tychach. Stacje kosztowały miasto 46 tys. zł.

Sześć nowych stacji do samodzielnej naprawy rowerów stanie w Tychach. Stacje kosztowały miasto 46 tys. zł. 

Nowe stacje dołączą do 11 już istniejących. Miejsca, w których staną, wskazali mieszkańcy w ramach projektu budżetu obywatelskiego. Każda stacja wyposażona jest w narzędzia, dzięki którym można dokonać podstawowych napraw roweru.

Gdzie znajdziesz stacje?

  • na ulicy Jedności (rejon skrzyżowania z ul. Targiela),
  • na ulicy Borowej (rejon skrzyżowania z ul. Jaśkowicką przy siłowni plenerowej)
  • na ulicy Orzeszkowej (ciąg N/O),
  • na al. Niepodległości (rejon "Tęczy"),
  • na al. Bielskiej (rejon skrzyżowania z al. Niepodległości)
  • na osiedlu "Ogrodnik"

Jak informuje Urząd Miejski w Tychach ze stacji będą mogli korzystać nie tylko rowerzyści, ale również osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich, oraz osoby jeżdżące na deskorolkach.

- Na miejscu możemy skorzystać m.in. z klucza nastawnego i klucza płaskiego, śrubokręta z różnymi końcówkami, łyżki do opon oraz pompki powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Narzędzia są trwale przymocowane do stacji i chronione przed deszczem. Oprócz tego, aby serwis był łatwiejszy, rower można zawiesić na specjalnych wspornikach i dokonać nawet poważniejszych napraw – powiedział Michał Kasperczyk - radny miasta i członek stowarzyszenia rowerowego NOL Tychy.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Tychy
stacje naprawy rowerów
budżet obywatelski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.