TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowe stacje roweru miejskiego w Bolesławcu
INFOBIKE - Opublikowano: 02.09.2019 19:32:05
Zdj. UM Bolesławiec

Bolesławiecki Rower Miejski, po zeszłorocznym pilotażowym sezonie, został rozbudowany. Do trzech sześciu stacji i 30 rowerów dołączono cztery nowe stacje i 20 rowerów.

Bolesławiecki Rower Miejski, po zeszłorocznym pilotażowym sezonie, został rozbudowany. Do trzech sześciu stacji i 30 rowerów dołączono cztery nowe stacje i 20 rowerów.

BROM uruchomiono 22 października 2018 roku. System składał się wtedy z dwóch stacji i 10 rowerów. Wypożyczalnię uruchomiło konsorcjum firm ORANGE POLSKA S.A. i ROOVEE S.A. Pierwsze 15 minut wypożyczenia jest bezpłatne. Za każdą kolejną minutę trzeba zapłacić 5 groszy.

Do dotychczasowych stacji dołączyły cztery nowe, które znajdują się przy ulicach: Śluzowej, Góralskiej, Staszica – Wróblewskiego i Kleeberga.

Rowery IV generacji

Jak informuje Urząd Miejski w Bolesławcu, BROM nie wymaga "tradycyjnych" stacji dokujących, do których przypina się rower. Jest on tak skonstruowany, że można zakończyć jazdę w dowolnym miejscu wskazanym przez administratora i po prostu zostawić tam rower. To wszystko zasługa połączenia technologii GPS, komunikacji poprzez sieć mobilną i czujników ruchu.

BROM wykorzystuje zaawansowaną elektronikę i oprogramowanie ROOVEE, a cała komunikacja z rowerem odbywa się w oparciu o technologię Internetu Rzeczy (IoT) dzięki infrastrukturze Orange Polska. Dostęp do systemu może być realizowany w oparciu o dedykowaną aplikację mobilną dostępną na telefony z systemem android, iOS oraz telekod, sms (dla posiadaczy zwykłych telefonów).Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bolesławiec
rower miejski
Roovee
Orange
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.