TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Nowy operator Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.01.2018 20:36:25
Nowy operator Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego

Bydgoszcz podpisała umowę na rozbudowę i utrzymanie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Trzyletnia umowa będzie realizowana przez BikeU, który był poprzednim operatorem roweru miejskiego w Bydgoszczy.

Bydgoszcz podpisała umowę na rozbudowę i utrzymanie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Trzyletnia umowa będzie realizowana przez BikeU, który był poprzednim operatorem roweru miejskiego w Bydgoszczy.

Nowy/stary operator dostarczy 550 nowych rowerów i uruchomi 51 stacji. Trwająca trzy lata umowa będzie kosztowała miasto 8,2 mln zł.

Lokalizacje stacji

System wypożyczalni zostanie zwiększony, w związku z tym powstaną nowe stacje. Po konsultacjach ze środowiskami rowerowymi i zespołem ds. Polityki rowerowej Bydgoszczy zdecydowano o miejscach. Od marca na ulicach miasta będzie dostępnych 51 stacji.

12 nowych stacji pojawi się w Fordonie.  Część z nich zlokalizowana będzie w obrębie przystanków linii tramwajowej. Ułatwi to korzystanie z nowego połączenia komunikacyjnego uruchomionego w ubiegłym roku. Kolejne 4 stacje powstaną na Górzyskowie (skrzyżowanie Gnieźnieńska-Gołębia), Glinkach (na wysokości ul. Komuny Paryskiej), Bartodziejach (skrzyżowanie Kołobrzeska - Głowackiego) i w rejonie ronda Kujawskiego. Nowe lokalizacje zostały skonsultowane ze środowiskami rowerowymi oraz zespołem ds. polityki rowerowej miasta Bydgoszczy. Warto podkreślić, że zamówienie  skonstruowano w sposób umożliwiający znaczną rozbudowę  systemu w trakcie trwania umowy. Umożliwi to stworzenie nowych stacji na Czyżkówku i Osowej Górze po zakończeniu rozbudowy ul. Grunwaldzkiej - informuje oficjalna strona internetowa Bydgoszczy nowe lokalizacje zostały skonsultowane ze

Wybór

Miasto wybrało BikeU ze względu na cenę, skrócony czas reakcji na usuwanie zgłaszanych usterek. BikeU, mimo że w przetargu zejęła 2 miejsce, podpisała z miastem umowę. Odstąpiono od podpisania umowy z firmą, która zajęła pierwsze miejsce.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Bydgoszcz
Bydgoski Rower Aglomeracyjny
BikeU
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.