TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Od 1 marca Łódzki Rower Publiczny
InfoBike.pl - Opublikowano: 20.02.2019 10:30:21
Od 1 marca Łódzki Rower Publiczny

Łódzki Rower Publiczny powraca 1 marca. Od przyszłego piątku na 156 stajach będą czekały na użytkowników 1574 rowery.

Łódzki Rower Publiczny powraca 1 marca. Od przyszłego piątku na 156 stajach będą czekały na użytkowników 1574 rowery. Zasady korzystania nie zmieniają się – bezpłatnie rower można wypożyczyć na 20 minut, a identyfikując się na stacji Migawką z ważnym biletem okresowym – nawet na 25 minut bez żadnych opłat.

-"To już czwarty sezon Łódzkiego Roweru Publicznego. Przez trzy poprzednie mieszkańcy wypożyczyli rowery 4,5 miliona razy. Tylko w poprzednim sezonie odnotowano 1,7 miliona wypożyczeń" – przypomina Maciej Sobieraj, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi.

-"Łódzki Rower Publiczny jest w czołówce największych i najpopularniejszych w Polsce systemów rowerowych. Mieszkańcy Łodzi bardzo szybko się do niego przekonali, a wraz z rozbudową systemu i uruchamianiem nowych stacji system zyskiwał nowych użytkowników. Liczymy na to, że ta tendencja się utrzyma, że łodzianie coraz częściej będą wybierać rower przy codziennych dojazdach" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

Łódzkie zasady

Z Łódzkiego Roweru Publicznego może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby niepełnoletnie, które skończyły 13 lat, muszą przedstawić zgodę rodziców). Należy zarejestrować się w systemie – np. na stronie LodzkiRowerPubliczny.pl i zasilić konto kwotą co najmniej 20 złotych, z której będą pobierane ewentualne opłaty za przejazdy. Potem można już wypożyczać rower. Można to zrobić przez terminal – wpisując numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru – lub skorzystać z aplikacji mobilnej Nextbike.

Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne. Potem opłaty są naliczane zgodnie z cennikiem – złotówka za wypożyczenie nieprzekraczające 60 minut, 3 zł za drugą godzinę, a za trzecią i każdą kolejną godzinę po 5 zł. Użytkownicy identyfikujący się przy stacji kartą Migawka z ważnym biletem okresowym mogą liczyć na specjalną ulgową taryfę.

Sezon Łódzkiego Roweru Publicznego potrwa do końca listopada.

Dodajmy, że przez cała zimę w Łodzi i 9 miastach regionu będzie można było korzystać z rowerów systemu Rowerowe Łódzkie. W Łodzi można je wypożyczyć w 14 miejscach. Co ważne, za dodatkową opłatą rower można zwrócić w dowolnym miejscu w obrębie Łodzi lub innych miast biorących udział w projekcie. Musi to być tylko miejsce bezpieczne i ogólnodostępne tak, by kolejny użytkownik mógł rower wypożyczyć.

Ze względu na duże różnice zarówno w czasie trwania sezonu, jak i zastosowanej technologii system ten nie jest kompatybilny z ŁRP. Aby z niego skorzystać, należy się zarejestrować na stronie internetowej lub w aplikacji Rowerowe Łódzkie. Przypominamy - Łódzkich Rowerów Publicznych nie można zwracać na stacjach Rowerowe Łódzkie.

Statystki 2018

I na koniec statystyki za zaszły rok - czy w tym roku będzie lepiej? Zobaczymy. 1,7 miliona przejazdów w 275 dni – to podsumowanie tegorocznego sezonu Łódzkiego Roweru Publicznego. To najlepszy wynik w historii! Rosnąca popularność Łódzkiego Roweru Publicznego to efekt ubiegłorocznej rozbudowy systemu o 47 stacji oraz uruchomienia kolejnych stacji we współpracy z partnerami prywatnymi w tym roku. Łódzkie rowery publiczne można już wypożyczać w 156 miejscach.

Średni czas jednego wypożyczenia Łódzkiego Roweru Publicznego wyniósł w tym sezonie 14 minut i 57 sekund. 

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Lódź
ŁRP
NextBike
Łódzkie
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.