TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Odjazdowi bibliotekarze przejadą przez Gdynię. Rowerami
InfoBike.pl - Opublikowano: 22.05.2019 13:30:15
Odjazdowi bibliotekarze przejadą przez Gdynię. Rowerami

Przejazd Odjazdowy Bibliotekarz odbędzie się w sobotę, 25 maja

Wsiądą na rowery i pojadą w miasto. Bibliotekarze z Gdyni ruszą w prawdziwy rajd na dwóch kółkach. Przemierzą leśne ścieżki oraz gdyńskie ulice. A trasę będą im wyznaczać dwie miejskie biblioteki.

W sobotę, 25 maja, odbędzie się kolejna edycja akcji Odjazdowy Bibliotekarz. To przejazd rowerowy, który ma promować czytelnictwo i popularyzować działania kulturalne. W akcji może wziąć udział każdy. Bibliotekarze zapraszają na wspólną wycieczkę mieszkańców.

-"Impreza ma na celu integrację czytelników z bibliotekarzami. Każdy może wziąć w niej udział. Bibliotekarze pojadą na pewno, ale zapraszamy także wszystkich, którzy kochają książki i jazdę na dwóch kółkach – mówi Zuzanna Gajewska z Biblioteki Gdynia.

Z biblioteki do biblioteki

Rowerowy rajd odbędzie się w sobotę, 25 maja. Wyruszy sprzed Biblioteki z Pasją, która mieści się w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98). Zbiórka uczestników na parkingu przed biblioteką. Wszyscy chętni, którzy chcieliby wziąć udział w akcji powinni się tam gromadzić od godz. 10.00. Sam przejazd wystartuje o godz. 10.30, po uformowaniu się szyku. Stamtąd rowerzyści ruszą w kierunku Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Na uczestników rajdu czekają niezapomniane wrażenia.

-"Trasa będzie miała około 23 kilometrów. Koordynatorka akcji zapewnia, że większa jej część będzie z górki, więc nie trzeba się martwić o zbyt szybkie tempo i trudny przejazd. Uczestnicy będą jechać około 15 km/h. Przejazd potrwa około 3 godziny – mówi Gajewska.

Rajd zakończy się przy niedawno otwartej Bibliotece Śródmieście (ul. Władysława IV 7/15). Tam zlokalizowana będzie meta przejazdu i coś jeszcze. A to dlatego, że dla uczestników przygotowano dodatkowe atrakcje. Jedna z nich to wspólne zwiedzanie biblioteki. Rowerzyście otrzymają też drobne upominki.

Organizatorzy proszą, aby w trasę zabrać ze sobą pomarańczowe elementy ubioru lub wyposażenia. Kolor ten jest bowiem jednym ze znaków rozpoznawczych Odjazdowego Bibliotekarza. Akcja ma na celu promocję czytelnictwa oraz popularyzację działań kulturalnych Biblioteki Gdynia. Odbywa się ramach ogólnopolskiej inicjatywy Odjazdowy Bibliotekarz.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
Gdynia
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.