TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Odnowienie szlaku rowerowego w Trójmieście
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 11.01.2018 19:41:50 1 komentarz
Odnowienie szlaku rowerowego w Trójmieście

Niebieski szlak rowerowy w Trójmiejskim Parku narodowym, biegnący z Gdańska przez Sopot i Gdynię do trójmiejskich lasów, zostanie zmodernizowany. Umowę w tej sprawie podpisano w Urzędzie Marszałkowskim.

Niebieski szlak rowerowy w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, biegnący z Gdańska przez Sopot i Gdynię do trójmiejskich lasów, zostanie zmodernizowany. Umowę w tej sprawie podpisano w Urzędzie Marszałkowskim.

75 km niebieski szlak rowerowy kończy się w okolicach Kalwarii Wejherowskiej. W ramach projektu z trasy mają zniknąć niewygodne dla rowerzystów fragmenty, szlak zostanie również oznakowany. Realizacja projektu potrwa dwa lata. Wartość projektu to 12 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 5 mln zł.

Szlak niebieski na terenie TPK w wielu miejscach jest dziś trudno lub wręcz w ogóle nieprzejezdny rowerem ze względu na grząski piach, tłuczeń czy kocie łby. Cały szlak, również poza Trójmiastem, liczy łącznie ok. 75 km. Naprawa nawierzchni w Gdyni, Gdańsku i Sopocie pozwoli wykorzystywać go nie tylko w celach rekreacyjnych, ale również transportowych, gdyż łączy ze sobą bezpośrednio np. Witomino z Demptowem - mówi Jakub Furkal, pełnomocnik prezydenta Gdyni ds. komunikacji rowerowej. 

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Trójmiasto
Trójmiejski Park Krajobrazowy
trasa rowerowa
  • Nieuk – 12.01.2018

    TPK- Trójmiejski Park Krajobrazowy

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.