TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

OK Bike! wystartuje 1 czerwca w Kędzierzynie-Koźlu
NEXTBIKE.PL - Opublikowano: 30.05.2017 21:34:32
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Już w ten czwartek zostanie w Kędzierzynie-Koźlu uruchomiony pilotażowy system rowerów miejskich. OK Bike! to 6 stacji i 54 rowery. Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z rowerów od 1 czerwca do końca września.

Już w ten czwartek zostanie w Kędzierzynie-Koźlu uruchomiony pilotażowy system rowerów miejskich. OK Bike! to 6 stacji i 54 rowery. Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z rowerów od 1 czerwca do końca września.

"Kędzierzyn-Koźle to pierwsze po Opolu miasto w województwie, które będzie testowało system rowerów miejskich" – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – "Zaczynamy od 54 rowerów, ale jestem przekonany, że to tylko początek. Kędzierzyn-Koźle to bardzo sportowe miasto, rowery miejskie na pewno się przyjmą. Mam nadzieję, że zostaniemy tu na dobre."

W systemie OK Bike! będzie działało 6 stacji: Kędzierzyn stacja kolejowa, Hala Sportowa, Odrzańskie ogrody, Rynek, Osiedle Zachód i Osiedle Piastów. Każda z nich wyposażona będzie w terminal służący do wypożyczania rowerów i 12 stojaków, w które wpinane będą rowery. Program pilotażowy potrwa do końca września. Stacje wypożyczeń są samoobsługowe, z rowerów OK Bike! można korzystać przez całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Wystarczy wcześniej zarejestrować się na stronie internetowej OK Bike! i zasilić swoje konto w systemie kwotą co najmniej 10 złotych, z której pobierane będą ewentualne opłaty za wypożyczenie.

Pierwsze 20 minut każdej przejażdżki jest zawsze bezpłatne, wypożyczenie do godziny kosztuje 2 złote, a każda kolejna godzina 4 złote. By wypożyczyć rower, wystarczy wpisać na terminalu swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji Nextbike, która umożliwia m.in. wypożyczenie roweru poprzez skanowanie kodu QR. Trwa to zaledwie kilka sekund. Rower zwracamy wpinając go w elektrozamek na tej samej lub dowolnej innej stacji OK Bike!

Co ważne, jednorazowa rejestracja w systemie OK Bike! w Kędzierzynie-Koźlu umożliwi korzystanie z systemów rowerów miejskich Nextbike w całej Polsce i na świecie, m.in. w Opolu, Gliwicach, Katowicach, Warszawie, Berlinie i Dubaju. Osoby, które wcześniej założyły konto Nextbike w innym systemie, mogą zaś z niego korzystać w Kędzierzynie-Koźlu.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kędzierzyn-Koźle
Nextbike Polska
OK Bike!
rower miejski
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.