TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

OK bike! z Kędzierzyna-Koźla zaczyna zimową przerwę
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 05.11.2019 15:46:42
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Sezon roweru miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu dobiegł końca. Z rowerów OK bike! skorzystano 19 razy, o ponad cztery tysiące więcej niż w poprzednim sezonie.

Sezon roweru miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu dobiegł końca. Z rowerów OK bike! skorzystano 19 razy, o ponad cztery tysiące więcej niż w poprzednim sezonie.

Od 1 maja do 31 października trwał tegoroczny sezon roweru miejskiego w Kędzierzynie-Koźlu. Z wypożyczalni, składającej się z 14 stacji i 84 rowerów, skorzystano 19 tys. razy.

-Tegoroczny wynik OK bike! to dla Nextbike powód do satysfakcji. Cieszy nas rosnąca skala wypożyczeń, która pokazuje, że rozwiązanie sprawdziło się w mieście. OK bike! przekonuje do siebie kolejnych użytkowników, którzy doceniają nie tylko rekreacyjną, ale przede wszystkim transportową funkcję roweru– podsumowuje Paweł Orłowski prezes Nextbike Polska.

-Liczby pokazują, że nasi mieszkańcy co raz chętniej korzystają z systemu OK bike!Warto przy tym podkreślić, że pierwsze 20 minut korzystania z jednośladu jest bezpłatne. Niektórzy użytkownicy odwiedzają kolejne stacje na swojej trasie i wymieniają rowery. To też jest taka fajna forma rekreacji, bo całkowicie za darmo można pojeździć po naszych ścieżkach rowerowych - powiedział prezydent Sabina Nowosielska.

Ponad 19 tys. wypożyczeń

W tym sezonie użytkownicy OK bike! dokonali ponad 19,2 tysięcy wypożyczeń, a grono użytkowników powiększyło się o ponad tysiąc osób. Od 2017 roku w kędzierzyńskim systemie zarejestrowało się łącznie ponad 3 tysiące osób, które do końca sezonu 2019 aż 41 900 razy wynajmowały rowery. Tylko w czerwcu jednoślady zostały wypożyczone prawie 4700 razy. Rekordowym dniem w mijającym sezonie był piątek – 31 maja. Każdy z rowerów był wypożyczony ponad 3 razy, co dało wynik 259 wypożyczeń – informuje Nextbike Polska, operator systemu.

- Jak co roku, największą popularnością cieszyła się stacja przy dworcu PKP w Kędzierzynie. Odnotowaliśmy tam aż 4367 wypożyczeń. Nie mniejszą popularnością cieszyły się stojaki ustawione przy hali sportowej "Śródmieście" oraz przy ulicy Bolesława Krzywoustego - wylicza zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Kędzierzyn-Koźle
rower miejski
Nextbike