TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Olsztyn bez roweru miejskiego w 2018 roku
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 21.12.2017 11:25:33
Olsztyn bez roweru miejskiego w 2018 roku

W przyszłym roku Olsztyn nie uruchomi wypożyczalni rowerów miejskich. 20 grudnia radni Olsztyna przyjęli budżet miasta. Zabrakło w nim pieniędzy na rower miejski. Poprawka, mająca zabezpieczyć 1 mln zł na cen cel, została odrzucona.

W przyszłym roku Olsztyn nie uruchomi wypożyczalni rowerów miejskich. 20 grudnia radni Olsztyna przyjęli budżet miasta. Zabrakło w nim pieniędzy na rower miejski. Poprawka, mająca zabezpieczyć 1 mln zł na cen cel, została odrzucona.

Najwięcej środków zabezpieczono na rozwój transportu, łączność i oświaty. Budżet Olsztyna na 2018 rok wynosi 1,314 mld zł, wydatki 1,422 mld zł, a deficyt 107 mln zł.

Klub PO zgłosił wiele poprawek do budżetu, które nie zostały przyjęte. Wśród nich znalazł się projekt uruchomienia wypożyczalni rowerów jako uzupełnienie transportu publicznego.

Prezydent Olsztyna – Piotr Grzymowicz – krytycznie odniósł się do tego pomysłu.

Chcieli, żeby finansować go w 2018 r. kwotą 1 mln zł zdejmując ją z przewozów transportem publicznym. Nie mogłem się na to zgodzić, bo oznaczałoby to redukcję kursów na tramwajach lub autobusach, a poza tym przez kolejne lata trzeba by zabezpieczać kwotę, co najmniej1 mln zł w każdym budżecie – powiedział Grzymowicz.

- Koszt projektu to 1 mln zł i był on realny do wykonania, ale poprawka została odrzucona, zatem nie pozostało nam nic innego jak wstrzymać się jako klub od głosu – powiedział radny Szewczyk.

Spośród 25 głosujących 12 radnych było "za", siedmiu radnych było "przeciw", natomiast sześciu radnych wstrzymało się od głosu. W 25-osobowej Radzie Miasta Olsztyna klub radnych PO ma 6 radnych, PiS - 7 radnych, kluby prezydenta Piotra Grzymowicza i byłego prezydenta Czesława Małkowskiego - po 4 radnych, Nowoczesna, SLD i PSL - po 1 radnym, 1 radny jest niezrzeszony – czytamy w komunikacje PAP.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
rower miejski
wypożyczalnia rowerów
budżet
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.