TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Olsztyn ogłasza przetarg na system roweru miejskiego
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 16.05.2018 17:02:03
Olsztyn ogłasza przetarg na system roweru miejskiego

Przetarg na system Olsztyńskiego Roweru Miejskiego ogłosiły władze Olsztyna. Podstawowe zamówienie dotyczy setki rowerów, które miałyby być umiejscowione w 10 stacjach - podał Urząd Miasta w Olsztynie.

Przetarg na system Olsztyńskiego Roweru Miejskiego ogłosiły władze Olsztyna. Podstawowe zamówienie dotyczy setki rowerów, które miałyby być umiejscowione w 10 stacjach - podał Urząd Miasta w Olsztynie.

O przyszłości Olsztyńskiego Roweru Miejskiego zadecydują mieszkańcy i turyści. Dlatego chcemy, jak najszybciej uruchomić system, najlepiej w wakacje - poinformowała PAP w środę rzeczniczka Urzędu Miasta Marta Bartoszewicz.

Pojazdy, jakie mają być używane w Olsztynie, nie mogą ważyć więcej, niż 20 kg. Każdy z nich będzie mieć co najmniej sześciobiegową tylną piastę, koła o średnicy między 26" a 28". Rowery mają być pomalowane w olsztyńskich barwach: rama i kierownica – na jasnoszary; błotniki, korby pedałów oraz osłona łańcucha – na ciemnoszary; obręcze i kosz – w kolorze limonki.

Bartoszewicz dodała, że w skład systemu wejdzie też szereg innych elementów. To strona internetowa, która umożliwi m.in. zarejestrowanie się w systemie. Nie zabraknie także aplikacji mobilnej, dzięki której ma być możliwa lokalizacja rowerów i stacji parkowania, rezerwacja roweru albo wyznaczenia trasy do najbliższego pojazdu.

Stacje Olsztyńskiego Roweru Miejskiego mają być zlokalizowane: w kampusie studenckim Kortowo przy Bibliotece Uniwersyteckiej, na Starym Mieście przy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, przy węźle przesiadkowym w okolicach Placu Konstytucji 3 Maja, przy skrzyżowaniu Piłsudskiego i Kościuszki, w okolicach pętli Plaży Miejskiej przy ulicy Kapitańskiej, na osiedlach: Jaroty w okolicach ulicy Wilczyńskiego, Nagórkach przy ulicy Wańkowicza, przy alei Piłsudskiego w okolicach Aquasfery, przy Placu Roosevelta i na Zatorzu przy ulicy Jagiellońskiej.

Otwarcie ofert w sprawie roweru miejskiego odbędzie się 23 maja.

Pomysł na miejski rower w Olsztynie sięga 2013 roku. Podczas I edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego wśród projektów zgłoszonych do OBO znalazło się właśnie takie rozwiązanie. Pomysł ostatecznie nie został zrealizowany, ale zebrał dużo głosów mieszkańców, dlatego pojawiły się argumenty, by poważnie się nad tym zastanowić.

Według ekspertów, aby system roweru miejskiego spełniał oczekiwania mieszkańców, na ulicach Olsztyna musiałoby się pojawić 300 publicznych bicykli w 30 stacjach.

Projekt publicznego roweru to możliwość wypożyczenia bezpłatnego albo za niewielką opłatą jednośladu, który pobiera się z wyznaczonych miejsc, zwanych stacjami. Rower można zwrócić do tej samej stacji, z której się go pobrało albo do innej.(PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
przetarg
rower miejski
wypożyczalnia rowerów
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.