TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Olsztyn szuka operatora roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 08.02.2019 18:31:44
Olsztyn szuka operatora roweru miejskiego

Po pilotażowym sezonie Olsztyn ogłosił przetarg na uruchomieniu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Oferty można składać do 5 marca. System ma składać się przynajmniej z 200 rowerów i 20 stacji.

Po pilotażowym sezonie Olsztyn ogłosił przetarg na uruchomieniu Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Oferty można składać do 5 marca. System ma składać się przynajmniej z 200 rowerów i 20 stacji.

W poprzednim sezonie Olsztyn testował wypożyczalnię rowerów. System działał od 28 lipca do końca listopada. W tym czasie z Olsztyńskiego Roweru Miejskiego skorzystano 63 tys. razy, a w systemie zarejestrowało się ponad 10 tys. użytkowników. Olsztyńska wypożyczalnia składała się początkowo ze 110 rowerów i 10 stacji. System rozbudował się o sześć stacji i 30 rowerów dzięki włączeniu się do niego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

- Nie mam wątpliwości, że rower miejski zyskał wielu zwolenników. Zanim zdecydowaliśmy się na uruchomienie pilotażu, wiedzieliśmy, że jest spore zainteresowanie taka usługą. Łatwość w korzystaniu i nowoczesne rozwiązania zaoferowane przez firmę, która dostarczyła nam system, na pewno sprawiły, że rower przekonał także wielu niezdecydowanych albo wątpiących w jego sens – mówi po zakończeniu sezonu prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Przetarg został ogłoszony 30 stycznia 2019 roku przez Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

- Wykonawca, który zaproponuje dodatkowe stacje dostanie więcej punktów w przetargu. Dodatkowo będziemy też punktować termin uruchomienia systemu. Im szybciej, tym więcej punktów w przetargu - - powiedział Michał koronowski, rzecznik ZDZiT.

Również ZDZiT ogłosił konsultacje społeczne dotyczące wyboru lokalizacji dla stacji roweru miejskiego. W głosowaniu wzięło udział ponad 15 tys. osób.

Wybrane miejsca na stacje przez głosujących: Tuwima/Wawrzyczka, Wilczyńskiego/Popiełuszki, Warszawska/Obrońców Tobruku, Bartąska/Złota (Osiedle Zacisze) i Sikorskiego/Wilczyńskiego.

Miejsca wybrane przez ZDZiT, z uwzględnieniem głosów z ankiety: Bałtycka/Letniskowa, Kłosowa/Żytnia, Jagiellońska/Bydgoska, Wojska Polskiego/Radiowa, Żołnierska/Obiegowa.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
Olsztyński Rower Miejski
przetarg
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.