TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Olsztyn - wybrano miejsca dla 10 stacji roweru miejskiego
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 28.01.2019 18:53:37
Olsztyn - wybrano miejsca dla 10 stacji roweru miejskiego

15 368 – tyle osób wzięło udział w głosowaniu nad wyborem miejsc, w których mają stanąć stacje roweru miejskiego w Olsztynie. Poznaliśmy miejsca, w których stanie pięć stacji wybranych na drodze głosowania, oraz pięć wskazanych przez ZDZiT.

15 368 – tyle osób wzięło udział w głosowaniu nad wyborem miejsc, w których mają stanąć stacje roweru miejskiego w Olsztynie. Poznaliśmy miejsca, w których stanie pięć stacji wybranych na drodze głosowania, oraz pięć wskazanych przez ZDZiT.

Olsztynianie nie mieli wiele czasu na oddanie głosu (od 21 stycznia do 25 stycznia), mimo to w internetowej ankiecie wzięło udział 15 368 osób. Spośród zaproponowanych lokalizacji wybrano pięć, które otrzymały najwięcej głosów.

- To fantastyczna wiadomość. Taki wynik pokazuje, że mieszkańcy chcą partycypować w decydowaniu o sprawach rowerowych, cieszy mnie też że urząd dał im taką możliwość – powiedział Mirosław Arczak, olsztyński radny, który był jednym z inicjatorów ankiety.

Wybrane miejsca na stacje przez głosujących

Tuwima/Wawrzyczka, Wilczyńskiego/Popiełuszki, Warszawska/Obrońców Tobruku, Bartąska/Złota (Osiedle Zacisze) i Sikorskiego/Wilczyńskiego.

oraz przez ZDZiT, z uwzględnieniem głosów z ankiety: Bałtycka/Letniskowa, Kłosowa/Żytnia, Jagiellońska/Bydgoska, Wojska Polskiego/Radiowa, Żołnierska/Obiegowa.

Lokalizację dla pięciu kolejnych stacji wybrali pracownicy Zarządu Dróg i Zieleni w Olsztynie.

- Chcieliśmy tak uzupełnić ten system, by stacje były zlokalizowane jak najbardziej równomiernie – powiedział Maciej Rosiński, kierownik Działu Przewozów ZDZiT.

W sezonie 2018 Olsztyński Rower Miejski składał się z 10 stacji i 110 rowerów. W nowym sezonie stacji ma być przynajmniej 20. Jak informuje Urząd Miasta Olsztyna chęć dołączenia do systemu wypożyczalni wyraża Uniwersytet Warmińsko-Mazurski oraz olsztyńskie galerie handlowe.

- Wykonawca, który zaproponuje dodatkowe stacje dostanie więcej punktów w przetargu. Dodatkowo będziemy też punktować termin uruchomienia systemu. Im szybciej, tym więcej punktów w przetargu - - powiedział Michał koronowski, rzecznik ZDZiT.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
Olsztyński Rower Miejski
ankieta
konsultacje społeczne
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.