TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Olsztyn z rowerem miejskim w drugiej połowie maja
PAP, INFOBIKE.PL - Opublikowano: 19.04.2019 18:18:49
Olsztyn z rowerem miejskim w drugiej połowie maja

W drugiej połowie maja mieszkańcy i turyści przyjeżdżający do stolicy Warmii i Mazur będą mogli skorzystać z systemu OlsztyńskiegoRoweru Miejskiego. Dla miłośników jednośladów przygotowano 210 rowerów. W piątek w przetargu wybrano operatora- konsorcjum firm Orange i Roovee.

W drugiej połowie maja mieszkańcy i turyści przyjeżdżający do stolicy Warmii i Mazur będą mogli skorzystać z systemu OlsztyńskiegoRoweru Miejskiego. Dla miłośników jednośladów przygotowano 210 rowerów. W piątek w przetargu wybrano operatora- konsorcjum firm Orange i Roovee.

Jak podał w piątek urząd miasta w Olsztynie, po ubiegłorocznym sukcesie jakim okazało się uruchomienie OlsztyńskiegoRoweru Miejskiej, wiadomo już, że w tym roku liczbarowerów zwiększy się dwukrotnie.

Operator systemu przygotuje dla mieszkańców Olsztyna 200rowerów, a kolejnych 10 dodatkowo na swój koszt.

Olsztynianie do dyspozycji będę mieli także dwa razy więcej stacji Olsztyńskiego Roweru Miejskiego. Teraz wypożyczyć i odstawićrowerbędzie można w 20 takich punktach, rozlokowanych na terenie całego miasta. Nowością będzie również zapewnienie możliwości tworzenia tzw. wirtualnych stacji postoju – nie wyposażonych w stojaki, ale umożliwiających zwrotroweru bez dodatkowych opłat. Na początek zaplanowano pięć takich punktów.

"Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych olsztynianach. W odpowiedzi na sugestie mieszkańców 10 procent jednośladów zostanie wyposażonych w foteliki dziecięce, co ma umożliwić podróżowanie miejskimrowerem całym rodzinom"- poinformował rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu Michał Koronowski.

Do istniejących już 10 stacji na terenie całego miasta, w tym roku włączono kolejnych 10 zlokalizowanych m.in. na osiedlach Zacisze, Dajtki czy Zatorze.

Wpływ na lokalizację nowych stacji mieli sami mieszkańcy Olsztyna. W internetowym głosowaniu, które przeprowadzono pod koniec stycznia 2019 roku, oddano 15,3 tys głosów. Pięć stacji, które cieszyły się największym zainteresowaniem, włączono do sieci, która wkrótce zostanie uruchomiona. Mając wyniki ankiety, Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie podjął także decyzje o lokalizacji kolejnych pięciu stacji.

"Kluczowe było uzupełnienie systemu, tak by stacje były zlokalizowane jak najbardziej równomiernie na terenie miasta" - wyjaśnił Koronowski. Wartość zamówienia, po otwarciu ofert, to nieco ponad 920 tysięcy. (PAP)

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Olsztyn
rower miejski
Orange i Roovee
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.