TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Opole Bike kończy sezon z 60 tys. wypożyczeń
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 29.11.2018 19:02:54
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Niemal 60 tysięcy wypożyczeń i ponad 25 tysięcy użytkowników – to bilans kończącego się sezonu Opole Bike. To zarazem koniec obowiązującej od 2015 roku umowy z Nextbike Polska na prowadzenie systemu. Przez 4 sezony rowery zostały wypożyczone niemal 250 tysięcy razy.

Niemal 60 tysięcy wypożyczeń i ponad 25 tysięcy użytkowników – to bilans kończącego się sezonu Opole Bike. To zarazem koniec obowiązującej od 2015 roku umowy z Nextbike Polska na prowadzenie systemu. Przez 4 sezony rowery zostały wypożyczone niemal 250 tysięcy razy.

Rowery Opole Bike będzie można wypożyczać do 30 listopada. O północy z piątku na sobotę system zostanie wyłączony, potem rowery zostaną zwiezione do magazynu, a stacje zdemontowane.

"Przez ostatnie lata miejskie rowery wypożyczano prawie 250 tysięcy razy. Cieszę się, że w stolicy naszego województwa coraz więcej z nas wybiera jednoślady. To nie tylko najtańszy środek lokomocji, ale także sposób na zdrowy tryb życia. Przemyślana polityka budowania nowych tras dla rowerzystów w Opolu bardzo się opłaca. Mieszkańcy polubili rower, a system ścieżek rowerowych w Opolu umożliwia bezpieczny i komfortowy przejazd przez całe miasto. To już nie tylko drogi rowerowe, ale również dopuszczenie ruchu rowerzystów pod prąd, stojaki i wiaty rowerowe oraz wypożyczalnie rowerów miejskich Nextbike z unikalnymi rowerami rodzinnymi cargo, które Opole wprowadziło jako pierwsze w Polsce" – mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

"Opole Bike to jeden z pierwszych systemów Nextbike w Polsce. Rowery można było wypożyczać już w 2012 roku. Aktualna umowa obowiązuje od 2015 roku. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że przez cały jej czas opolskie rowery cieszą się niesłabnącą popularnością. Bardzo nam zależy, by kontynuować ten projekt. Czekamy teraz na decyzję miasta w tej sprawie. Jeśli przetarg zostanie rozpisany, z pewnością będziemy chcieli wziąć w nim udział" – mówi Robert Lech, prezes Nextbike Polska.

W tym roku opolanie wypożyczyli rowery niemal 60 tysięcy razy – tyle samo, co w sezonie 2017 i 2016 i tylko nieco mniej niż w rekordowym sezonie 2015. Najlepszym miesiącem pod względem liczby wypożyczeń był w tym roku maj – liczba przejazdów przekroczyła wtedy 10 tysięcy. Średni czas jednego wypożyczenia w tym sezonie wynosił 22 minuty i 33 sekundy.

Najpopularniejsze stacje Opole Bike 2018:
1. Plac Wolności
2. Politechnika – Sosnkowskiego
3. Uniwersytet – Oleska
4. Dworzec Główny PKP
5. RONDO

Najpopularniejsze trasy Opole Bike 2018:
1. Uniwersytet – Oleska do Politechnika – Sosnkowskiego
2. Politechnika – Sosnkowskiego do Uniwersytet – Oleska
3. Politechnika – Sosnkowskiego do Plac Wolności
4. Wyspa Pasieka do Plac Wolności
5. Plac Wolności do Wyspa Pasieka

Opole Bike to pierwszy, ale nie jedyny system rowerowy Nextbike w województwie. Od ubiegłego roku rowery można również wypożyczać w Kędzierzynie-Koźlu. Tylko w tym sezonie mieszkańcy skorzystali z systemu OK Bike ponad 15 tysięcy razy.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Opole
Opole Bike
Nextbike
rower miejski
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.