TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Opole. Miasto zachęca do korzystania z wypożyczalni rowerów
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 23.09.2019 20:04:13
Zdj. UM Opole

Od lipca tego roku w Opolu działa wypożyczalnia rowerów miejskich z nowym operatorem, firmą Geovelo. System składa się z 290 rowerów IV generacji.

Od lipca tego roku w Opolu działa wypożyczalnia rowerów miejskich z nowym operatorem, firmą Geovelo. System składa się z 290 rowerów IV generacji.

Ostatnim operatorem opolskiej wypożyczalni była firma Nextbike Polska, która działała w mieście od 2012 roku. W 2015 Nextbike ponownie wygrał przetarg i prowadził wypożyczalnię do końca listopada 2018 roku. Opolska wypożyczalnia składała się z 19 stacji i 198 rowerów w tym z 10 rowerów cargo.

Rowery IV generacji

Opole zainwestowało w rowery IV generacji, które posiadają komputery pokładowe i monitoring GPS. Operatorem systemu jest Spółka GeoVelo ze Szczecina. System składa się z 290 rowerów, a pierwsze 20 minut wypożyczenia roweru jest darmowe.

Każda kolejna minuta kosztuje 5 groszy. A po upływie 200 minut system naliczania opłat zatrzyma się i użytkownik zapłaci nie więcej niż 9 złotych za pełną dobę wypożyczenia roweru.

Miejsca postojowe

Rowery opolskiej wypożyczalni można zostawiać w stacjach ze stojakami, a od września również w miejscach postojowych. Jak informuje oficjalny serwis internetowy Opola, nowe miejsca postojowe stanowią alternatywę dla stacji rowerowych co oznacza, że pozostawianie rowerów w miejscach postojowych nie obciąża Użytkowników dodatkowymi kosztami.

Miejsca postojowe wskazane są w aplikacji i na drogach oznakowane tabliczkami z napisem "Miejsce postojowe rowerów miejskich". Miejsca te nie są wyposażone w stojaki rowerowe. Rowery należy ustawiać w taki sposób, aby nie przeszkadzały innym użytkownikom chodników.

Lokalizacja miejsc postojowych: w Rynku, przy ul. Żwirki i Wigury naprzeciw hotelu de Silva, przy ul. Barlickiego, ul. Karola Miarki przy Politechnice, ul. Okulickiego przy hotelu Festival, ul. Czaplaka przy Uniwersytecie, ul. Pużaka przy ul. Hubala, ul. Chabrów przy "deskowcach", ul. Marka z Jemielnicy (przy przejeździe kolejowym), ul. Prószkowskiej przy pływalni Wodna Nuta, ul. Budowlanych przy ul. Cygana, ul. Tysiąclecia przy ul. Grudzickiej, ul. Niemodlińskiej przy przepompowni WiK, w Opolu Chmielowicach przy ul. Nyskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Dworcową), ul. Złotej (przy przystanku autobusowym), ul. Gorzołki przy ul. Traugutta, w Opolu – Winowie przy ul. Ligudy (w rejonie ul. Duszy), w Opolu – Czarnowąsach przy ul. Jagiełły przy szkole. Dokładna lokalizacja miejsc postojowych znajduje się w pliku pod linkiem:

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Opole
rower miejski
GeoVelo