TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Opole rusza z rowerami miejskimi. Od GeoVelo
InfoBike.pl - Opublikowano: 09.07.2019 14:30:23
Opole z rowerami miejskimi GeoVelo

Właśnie ruszył nowy, opolski system rowerów miejskich GeoVelo. To 19 stacji i docelowo 280 rowerów.

Właśnie ruszył nowy, opolski system rowerów miejskich GeoVelo. To 19 stacji i docelowo 280 rowerów.

Na razie w Opolu jest 100 jednośladów. To rowery tzw. czwartej generacji które nie wymagają parkowania poprzez wpięcie do zamontowanej na stałe stacji dokującej. Rowery będą pod stałą kontrolą zabezpieczoną monitoringiem pozycji GPS która również zapewni kontrolę prawidłowości miejsca docelowego zwrotu roweru na wyznaczone w systemie miejsce postoju.

Każda z 19. stacji systemu Opolskiego Roweru Miejskiego wyposażona jest w stojaki umożliwiające zaparkowanie rowerów oraz panel informacyjny z ze wskazaniem lokalizacji stacji oraz skróconą instrukcją rejestracji w systemie i wypożyczania rowerów

ABC GeoVelo

Pierwsze 20 minut wypożyczenia roweru GeoVelo w Opolu będzie darmowe. Za dalsze użytkowanie roweru będzie trzeba zapłacić 5 groszy za minutę. Po upływie 200 minut system naliczania opłat zatrzyma się i użytkownik zapłaci nie więcej niż 9 złotych za pełną dobę wypożyczenia roweru. Po upływie 24 godzin - jeśli nie zwrócimy roweru - system znowu rozpocznie naliczanie ponownej opłaty. Ten model ma m.in. zachęcać do dalszych wycieczek i umożliwiać za niewielką opłatą 9 złotych cieszenie się dostępem do roweru nawet przez całą dobę

Wypożyczenie roweru będzie możliwe po zainstalowaniu na smartfonie i zarejestrowaniu się w aplikacji GEOVELO Opole, umożliwiającej wypożyczenie roweru poprzez skanowanie, lub ręczne wpisanie kodu QR. Aplikacja wskaże nam wszystkie rowery dostępne do wypożyczenia oraz drogę do wybranego przez nas roweru a także wszystkie stacje rowerowe i miejsca postojowe na terenie Opola.

Za pomocą jednego konta w aplikacji można wypożyczyć tylko jeden rower.

Opolska historia

System GEOVELO OPOLE będzie funkcjonował w Opolu przez najbliższe 3 lata zawsze w okresie od 1 marca do 30 listopada. Przypomnijmy, że szczecińska firma wygrała przetarg na system rowerów miejskich w Opolu oferując cenę 2,3 mln zł. Z kolei NextBike, która odpowiadała za wypożyczalnie rowerów od 2012 do 2018 roku, przedstawiła ofertę wartości 2,7 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Opole
GeoVelo