TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Orange i Roovee wracają do Olsztyna
InfoBike.pl - Opublikowano: 23.04.2019 18:00:25
Orange i Roovee wracają do Olsztyna

Przetarg na Olsztyński Rower Miejski w końcu rozstrzygnięty.

Olsztyński Rower Miejski w tym roku zwiększy liczbę rowerów w  systemie i to dwukrotnie. To nie jedyna zmiana, którą odczują użytkownicy tych wyjątkowych jednośladów.

19 kwietnia Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie rozstrzygnął przetarg, który - tak jak przed rokiem - wygrało konsorcjum składające się z firm Orange i Roovee.

Wartość zamówienia, po otwarciu ofert, to nieco ponad 920 tysięcy. Olsztyński Rower Miejski zostanie uruchomiony w drugiej połowie maja.

Wówczas operator systemu przygotuje dla mieszkańców Olsztyna 200 rowerów, a kolejnych 10 dodatkowo na swój koszt. Tym samym ich liczba zwiększy się dwukrotnie, w porównaniu do zamówienia podstawowego z 2018 roku.

Więcej stacji

Co więcej, olsztynianie do dyspozycji będę mieli także dwa razy więcej stacji ORM. Teraz wypożyczyć i odstawić rower będzie można w 20 takich punktach, rozlokowanych na terenie całego miasta. Nowością będzie również zapewnienie możliwości tworzenia tzw. wirtualnych stacji postoju – nie wyposażonych w stojaki, ale umożliwiających zwrot roweru bez dodatkowych opłat. Na początek zaplanowano pięć takich punktów.

- Nie zapomnieliśmy także o najmłodszych olsztynianach - mówi Michał Koronowski, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu - W odpowiedzi na sugestie mieszkańców 10 procent jednośladów zostanie wyposażonych w foteliki dziecięce, co ma umożliwić podróżowanie miejskim rowerem całym rodzinom.

Rowerowe głosowanie

Przypomnijmy, że wpływ na lokalizację nowych stacji mieli sami mieszkańcy Olsztyna. W internetowym głosowaniu, które przeprowadzono pod koniec stycznia 2019 roku, oddano 15 368 głosów. Pięć stacji, które cieszyły się największym zainteresowaniem, włączono do sieci którą wkrótce uruchomimy.

Mając wyniki ankiety, Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie podjął także decyzje o lokalizacji kolejnych pięciu stacji (łącznie 10 nowych stacji).

-"Kluczowe było uzupełnienie systemu, tak by stacje były zlokalizowane jak najbardziej równomiernie na terenie miasta - dodaje Koronowski.

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
rower miejski
Olsztyn
Orange
Roovee
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.