TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Oświęcim. Miasto podpisało umowę z Nextbike Polska
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.01.2020 15:53:42
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Nextbike Polska zajmie się uruchomieniem wypożyczalni rowerów miejskich w Oświęcimiu. 14 stycznia podpisano umowę, która zobowiązuje Nextbike do uruchomienia systemu z 90 rowerami w 9 stacjach. Wypożyczalnia ruszy 1 maja.

Nextbike Polska zajmie się uruchomieniem wypożyczalni rowerów miejskich w Oświęcimiu. 14 stycznia podpisano umowę, która zobowiązuje Nextbike do uruchomienia systemu z 90 rowerami w 9 stacjach. Wypożyczalnia ruszy 1 maja.

Pilotażowy system

To pilotażowy projekt. Liczymy więc, że rower miejski przypadnie do gustu oświęcimianom i turystom– mówi Agata Gworek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podkreśla, że każde rozwiązanie, które pozwoli zadbać o środowisko wybierając rower zamiast samochodu to krok w dobrą stronę.

Umowa z Nextbike Polska została podpisana przez Janusza Chwieruta, Prezydenta Miasta Oświęcim oraz Członków Zarządu Nextbike Polska.

90 rowerów w 9 stacjach

Uruchomienie systemu obejmie udostępnienie 90 rowerów, w tym 18 dziecięcych i 9 stacji zlokalizowanych w Oświęcimiu, Harmężach oraz Brzezince. Aby móc dokonywać wypożyczeń, niezbędna będzie wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego. Zostanie on uruchomiony – również w ramach umowy. Rowery będzie można wypożyczać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia również przez aplikację mobilną. Stacje będą dostępne przez całą dobę od początku maja do końca października – w okresie trwania umowy – informuje Nextbike.

Jesteśmy dumni, że Oświęcim dołącza dziś do grupy miast, które oferują swoim mieszkańcom dostęp do ekologicznego transportu publicznego na każdą kieszeń. Oświęcimski Rower Aglomeracyjny będzie 2. systemem rowerowym w województwie – jesteśmy już obecni w Tarnowie —mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska S.A.

Cieszymy się, że nasza usługa wpisuje się w zapotrzebowanie mieszkańców i włodarzy. W całym kraju z naszych systemów korzysta 2,4 mln osób – nie możemy się już doczekać na powitanie w tym gronie użytkowników Oświęcimskiego Roweru Aglomeracyjnego – dodaje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Oświęcim
rower miejski
Nextbike