TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Oświęcim. Miasto podpisało umowę z Nextbike Polska
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 15.01.2020 15:53:42
Zdj. Z archiwum Nextbike Polska

Nextbike Polska zajmie się uruchomieniem wypożyczalni rowerów miejskich w Oświęcimiu. 14 stycznia podpisano umowę, która zobowiązuje Nextbike do uruchomienia systemu z 90 rowerami w 9 stacjach. Wypożyczalnia ruszy 1 maja.

Nextbike Polska zajmie się uruchomieniem wypożyczalni rowerów miejskich w Oświęcimiu. 14 stycznia podpisano umowę, która zobowiązuje Nextbike do uruchomienia systemu z 90 rowerami w 9 stacjach. Wypożyczalnia ruszy 1 maja.

Pilotażowy system

To pilotażowy projekt. Liczymy więc, że rower miejski przypadnie do gustu oświęcimianom i turystom– mówi Agata Gworek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Podkreśla, że każde rozwiązanie, które pozwoli zadbać o środowisko wybierając rower zamiast samochodu to krok w dobrą stronę.

Umowa z Nextbike Polska została podpisana przez Janusza Chwieruta, Prezydenta Miasta Oświęcim oraz Członków Zarządu Nextbike Polska.

90 rowerów w 9 stacjach

Uruchomienie systemu obejmie udostępnienie 90 rowerów, w tym 18 dziecięcych i 9 stacji zlokalizowanych w Oświęcimiu, Harmężach oraz Brzezince. Aby móc dokonywać wypożyczeń, niezbędna będzie wcześniejsza rejestracja za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego. Zostanie on uruchomiony – również w ramach umowy. Rowery będzie można wypożyczać przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia również przez aplikację mobilną. Stacje będą dostępne przez całą dobę od początku maja do końca października – w okresie trwania umowy – informuje Nextbike.

Jesteśmy dumni, że Oświęcim dołącza dziś do grupy miast, które oferują swoim mieszkańcom dostęp do ekologicznego transportu publicznego na każdą kieszeń. Oświęcimski Rower Aglomeracyjny będzie 2. systemem rowerowym w województwie – jesteśmy już obecni w Tarnowie —mówi Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska S.A.

Cieszymy się, że nasza usługa wpisuje się w zapotrzebowanie mieszkańców i włodarzy. W całym kraju z naszych systemów korzysta 2,4 mln osób – nie możemy się już doczekać na powitanie w tym gronie użytkowników Oświęcimskiego Roweru Aglomeracyjnego – dodaje.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Oświęcim
rower miejski
Nextbike
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.