TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

Otwarcie pierwszej rowerowej autostrady w Polsce
INFOBIKE.PL - Opublikowano: 25.09.2018 20:12:52
Zdj. UM Jaworzno

W niedzielę, 30 września, w Jaworznie zostanie otworzona Velostrada – pierwsza w Polsce autostrada dla rowerzystów. Bezkolizyjna droga ma 10 km długości, dwie jezdnie i chodnik.

W niedzielę, 30 września, w Jaworznie zostanie otworzona Velostrada – pierwsza w Polsce autostrada dla rowerzystów. Bezkolizyjna droga ma 10 km długości, dwie jezdnie i chodnik.

Droga połączy Osiedle Stałe i Centrum. Na jej trasie znajdują się dwie kładki i jeden tunel. Na otwarcie Velostrady władze Jaworzna zapraszają do udziału w rajdzie rowerowym.

Rajd ruszy w niedzielę 30 września o godz. 14:00 z Rynku Głównego. Trasa o długości 15 km będzie prowadziła przez Velostradę i inne zakątki miasta.

Baza Rajdu i Biuro Zawodów otwarte będzie już od godziny 12.30. O godzinie 13.50 zaplanowana jest odprawa techniczna, by punktualnie o godzinie 14.00 wszyscy uczestnicy mogli wystartować na trasę. Około godziny 16.00 zaplanowane jest zakończenie zmagań. Na mecie (Rynek Główny) dla wszystkich uczestników przygotowany będzie gorący posiłek oraz wiele atrakcji min.: miasteczko rowerowe oraz występy artystyczne – informuje organizator.

Zapisy

Elektroniczne zgłoszenia do Rajdu przyjmowane są od 21 września. Zapisy potrwają do 27 września lub do wyczerpania limitu zgłoszeń. Limit uczestników wynosi 800 osób.

Jeśli zostaną wolne miejsca, będzie można zapisać się do udziału w rajdzie w 30 września. Osoby poniżej 18 roku życia mogą brać udział tylko pod opieką osoby dorosłej, jednocześnie muszą posiadać pisemną zgodę opiekunów prawnych na udział w imprezie.

Każdy uczestnik musi być zweryfikowany przed startem w biurze zawodów w dniu 30 września na Rynku Głównym, a podczas weryfikacji należy posiadać i okazać dokument tożsamości (dotyczy to również zawodników zgłoszonych elektronicznie wcześniej). Szczegółowe informacje, zasady uczestnictwa i dokładny program Rajdu z Okazji Otwarcia Velostrady w Jaworznie zamieszczone są w Regulaminie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Velostrada
autostrada rowerowa
Jaworzno
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.